F1.sk F1.sk

Marko pričuchol ku garáži Ferrari: Ten benzín nevonia ako grapefruit...
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko pričuchol ku garáži Ferrari: Ten benzín nevonia ako grapefruit...

Auto Motor und Sport prišiel pred niekoľkými dňami so správami hovoriacimi o novom palive Ferrari. Shell mal Scuderii dodať prevratný produkt, ktorý podľa Christiana Hornera vonia ako grapefruit.

Teraz bol s touto témou konfrontovaný aj poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko. Čo na to hovorí? "Je pravda, že z boxov Ferrari ide komická vôňa, ale nevonia to ako grapefruit, no skôr ako jahody," odpovedal Marko na otázku Auto Bild Motorsportu.

Rakúšan k téme vzápätí pridal aj ďalšie názory: "Vychádzame z toho, že Ferrari našlo pre svoj motor perfektnú palivovú zmes a odviedlo ozaj dobrú prácu. V tomto smere máme všetci čo doháňať. Ilegálne to auto nie je."

Spomínaný zdroj pridal aj informáciu o tom, že Shell vyvíja palivá v laboratóriách v Hamburgu. V priebehu sezóny dodá Ferrari približne 250 000 litrov benzínu, pričom do Maranella mieri jedna cisterna týždenne. V továrni Ferrari sú potom nové palivá preverované na motorových testovacích stanovištiach.

Shell vraj do spolupráce s Ferrari investuje približne 21 000 pracovných hodín ročne. V priebehu roku 2018 nasimuloval viac ako 200 000 rôznych zmesí, aby pre nasadenie na trati využil len tie najefektívnejšie kombinácie.

Za kontakt Ferrari so Shellom a za vývoj paliva v rámci Scuderie je zodpovedný inžinier Roberto Mariconti. Nuž a zdá sa, že odvádza veľmi dobrú robotu.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk