F1.sk F1.sk

Wolff: Ferrari má dvojitý morálny problém
zdroj: TASR/AP

Wolff: Ferrari má dvojitý morálny problém

Ferrari sa po minulom roku rozlúčilo s Kimim Räikkönenom. Chcelo nájsť rýchlejšieho pretekára, ktorý bude konkurentom brať viac bodov a zatiaľ to vyzerá tak, že ho aj našlo. Avšak nová situácia priniesla nové problémy.

Charles Leclerc je Sebastianovi Vettelovi výkonnostne (minimálne) vyrovnaný - teda aspoň zatiaľ to tak vyzerá - a nebude sa chcieť uspokojiť s pozíciou dvojky. Ako na to Ferrari zareaguje?

"Leclerc je budúci majster sveta," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff pre Auto Bild Motorsport. "Dokonca to môže zvládnuť už v tomto roku..."

"Nechcel by som byť v koži Ferrari. Majú dvojitý morálny problém: na jednej strane musia podporiť štvornásobného majstra sveta, ale na druhej strane nemôžu pribrzdiť svoj supertalent. Na Charlesovej strane sú navyše po jeho smole aj emócie. Môže byť, že toto 'ukradnuté' víťazstvo mu budú chcieť vrátiť. Ja by som o tom premýšľal," prezradil Rakúšan.

Wolff povedal pár slov aj o tom, že Ferrari je aktuálne veľmi silné a výkonnostne je pred ostatnými: "Majú výkonnostnú výhodu, ktorú bude len veľmi ťažké dohnať. Na rovinke zrýchľujú aj v okamihoch, keď to my už nedokážeme."

K skôr spomínanej situácii Vettel/Leclerc sa vyjadril aj David Coulthard. Bývalý pretekár Williams, McLarenu a Red Bullu upozornil na to, že ostrieľaného Nemca ešte nemôžeme odpisovať.

"Je celkom normálne, že nová generácia potrápi tu starú," uviedol Škót. "Seb však ešte nepatrí do starého železa. V Bahrajne si s autom jednoducho nerozumel... ešte nie je o ničom rozhodnuté."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk