F1.sk F1.sk

Brawn: Chceme, aby sa F1 stala ešte veľkolepejšou
zdroj: TASR/AP

Brawn: Chceme, aby sa F1 stala ešte veľkolepejšou

Tisíca veľká cena je pre nás všetkých príležitosťou ohliadnuť sa, čo tento šport priniesol svetu. Za takmer sedemdesiat rokov dala svetu stovky príbehov, ako ľudských, tak technických. Dvaja velikáni Formuly 1, Ross Brawn a Jean Todt sú hrdí na šport menom Formula 1, ktorému zasvätili svoj život s nádejou, že kráľovná motoršportu bude jej kráľovnou aj minimálne ďalších sedemdesiat rokov.

„Formula 1 má úžasnú históriu, od ktorej sa dá posunúť ďalej a táto tisíca veľká cena je tým najjasnejším symbolom,“ povedal Ross Brawn pri príležitosti tisícej veľkej ceny, ktorej svedkami budeme tento víkend v čínskom Šanghaji. „Chceme, aby sa F1 stala ešte veľkolepejšou, viac nepredvídateľnou a aj udržateľnejšou, a to jednak finančne, ale aj ekologicky.“

„Všetci pracujeme na dosiahnutí tohto cieľa a som veľmi optimistický, pretože staviame na neuveriteľne pevných základoch,“ hovorí Brawn. „Tak napríklad tu máme príbeh pohonnej jednotky, ktorá  je majstrovským dielom súčasnej technológie a efektívnosti. Avšak stále existuje aj spoločná vôľa ďalej sa zlepšovať.“

„Všetci, ktorí tento šport milujeme vieme, že svet sa rýchlo mení a chceme, aby s ním nasledujúca generácia Formuly 1 držala krok,“ uzavrel Brawn.

Pridal sa k nemu aj jeho dlhoročný kolega z tímu Ferrari Jean Todt. „Láska k rýchlosti a vášeň tlačiť sa na limit v každom ohľade je v našej DNA. Formula 1 prispela k technickej inovácii vďaka prenosu nápadov a riešení z pretekárskeho okruhu do každodennej premávky. Ľudia, ktorí budú sledovať dvojtisícu veľkú cenu sa budú obzerať späť s rovnakým pocitom hrdosti a nádejou v budúcnosť tohto športu, ktorú cítime dnes,“ povedal súčasný prezident FIA.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk