F1.sk F1.sk

Szafnauer: O nových pravidlách jednáme už rok, do júna to stihneme
zdroj: Racing Point

Szafnauer: O nových pravidlách jednáme už rok, do júna to stihneme

Stihnú sa nové pravidlá pre rok 2021 dojednať už v júni? Alebo to tímy preložia na december, avšak bude musieť prísť k jednohlasnej zhode. Alebo ešte tretia možnosť, že celý projekt skončí krachom. Tomu ale momentálne nič nenasvedčuje, drvivá väčšina bossov tímov totiž chrlí optimizmom.

Pridal sa k nim aj šéf stajne Racing Point Otmar Szafnauer. Jeho tím patrí v poli k tým menším, takže má eminentný záujem na čo najrýchlejšom schválení nových pravidiel. Niektoré jazyky síce naznačujú, že sa desiatke členov poľa určite podarí dohodnúť aj jednohlasne v decembri, Szafnauer však nechce nechať nič na náhodu.

„Je to veľká vec, ale veríme, že sa nám to do júna podarí dohodnúť. Stále máme čas,“ povedal Szafnauer pre Autosport. „Dobré je, že vo Formule 1 sme zvyknutí pracovať rýchlo. Myslím, že sme veľmi pokročili a dokážeme to zavŕšiť kompromisom. Hovorí sa, že s dobrým kompromisom nie je nikto spokojný. A tak nejako to vidím aj ja.“

„Z nášho pohľadu si myslím, že FIA a Formula One Managment sa pokúšajú o správnu vec. Snažia sa vyrovnať pole zavedením rozpočtového stropu. Ak sa nám to podarí dosiahnuť, v sumáre môžeme dosiahnuť nejaký zisk a tento šport sa udrží. Navyše, Formula 1 zostane kráľovnou motoršportu, čo je skvelé.“

Szafnauer si myslí, že na konci dňa nebude skutočne nikto spokojný, no v tomto prípade na tom nevidí nič zlé, keďže cieľ, ktorý sa tým dosiahne je pre tento šport skvelý. A aj keď sa koncom minulého roka zdalo, že vízia 2021 je zavrhnutá, v kuloároch sa vraj mocne pracovalo.

„S tímami a množstvom zainteresovaných strán prebieha veľa konzultácii. To viedlo k tomuto novému balíku. Nebolo to tak, že prišli odniekiaľ zo vzduchoprázdna s pravidlami, rozpočtovým stropom, prerozdelením financií a berte alebo nechajte tak. Prešlo to dlhým procesom a spätnou väzbou. Prvýkrát sme to videli vlani v Bahrajne. Takže prešiel rok a do júna máme ešte ďalšie tri mesiace, čo je dosť času,“ uzavrel Szafnauer.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk