F1.sk F1.sk

Sainz je s Netflixom spokojný, je o ňom celá epizóda
zdroj: McLaren

Sainz je s Netflixom spokojný, je o ňom celá epizóda

Carlos Sainz bol veľmi spokojný s tým, čo Formule 1 priniesla spolupráca s Netflixom. Jazdcov a ostatné osobnosti z padoku seriál vykreslil v skutočnom svetle a nie v akomsi prísnom a nudnom režime, v akom musia pôsobiť kvôli úzkej spolupráci so sponzormi.

"Dnes musíme byť ako jazdci po stránke toho, čo v televízii povieme, veľmi opatrní," povedal Sainz pre Motorsport.com. "V hre je množstvo peňazí a zapojených je veľa sponzorov. Musíme byť teda opatrní po stránke toho, čo povieme a aké komentáre utrúsime."

"Myslím si, že Netflix nám ponúkol dobrý spôsob na to, aby sme sa ukázali pred kamerami, ale nie v tom tradičnom prostredí. Mohli sme ukázať, akí sme v skutočnosti. Ak sa to ľuďom páči, super. Ak nie, smola. Ukázalo sa, aký som v skutočnosti."

Mladý pretekár McLarenu uznal, že vrátiť sa do atmosféry 70. či 80. rokov minulého storočia už asi nebude možné, ale tak či tak vieme niektoré veci vylepšiť. Jazdci si vtedy hovorili čo len chceli a všetko malo iný náboj. Replikovať to už nepôjde.

"Mnoho ľudí sa rado vracia do 70. či 80. rokov, keď jazdci dokonca zašli do motorhomu niekoho iného a dali mu jednu do tváre alebo také niečo," usmial sa Sainz. "Mnohí sú nostalgicky naladení, ale podľa mňa to nie je o jednej veci..."

"Myslím si, že z jazdcov potrebujeme spraviť väčšie hviezdy a nechať ich osobnosti prejaviť sa. Súčasne však treba rešpektovať množstvo peňazí, ktoré je v hre a aj množstvo ľudí, ktorí nás sponzorujú a veria nám. Musíme to nejako vyvážiť. Nie je to jednoduché, ale mali by sme to zvládnuť."

Sainz pustil televízny štáb aj do svojho domu, ale netušil, čo z toho vzíde. "Nevedeli sme, čo z toho budeme mať," skonštatoval. "Robili sme to bez toho, aby sme vedeli, čo z toho Netflixu vlastne bude, prípadne ako tam vyzniem. Napokon je o mne celá epizóda, takže je to fakt dobré."

"Ale počul som sťažnosti viacerých jazdcov, ktorí Netflixu venovali veľa času a v sérii zasa veľa priestoru nedostali. Na toto sa asi musíme pozrieť. Ako jazdci sme okrem toho museli byť často pred kamerami, aj keď v našich kontraktoch veľa vecí o tomto nie je. V zmluvách by to asi malo byť stanovené jasnejšie," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk