F1.sk F1.sk

Häkkinena čaká desaťhodinovka v Suzuke
zdroj: McLaren

V utorok obletela svet motoršportu zaujímavá správa. Dvojnásobný majster sveta Formuly 1 Mika Häkkinen sa dvadsať rokov po tituloch, ktoré získal na okruhu v Suzuke, na toto miesto vráti v pozícii pretekára: s McLarenom 720S GT3 absolvuje tamojšiu desaťhodinovku.

Víťaz dvadsiatich veľkých cien bude na pretekoch Intercontinental GT Challenge, ktoré sa uskutočnia 23. až 25. augusta, kolegom Kacuakiho Kubotu a Hiroakiho Išiuru. Prvý z nich je účastníkom japonskej F3, druhý už dvakrát vyhral sériu Super Formula a pôsobí aj v Super GT.

Häkkinen po skončení svojej kariéry v F1 pôsobil aj v DTM, ale pôjde o jeho prvé medzinárodné nasadenie od roku 2011, kedy s Mercedesom SLS GT3 súťažil na Intercontinental Le Mans Cupe v čínskom Ču-Chaji.

"Okruh v Suzuke som v marci 2017 navštívil prvýkrát po šestnástich rokoch a opäť raz som mohol stretnúť nadšených japonských fanúšikov," povedal Mika Häkkinen. "V minulom roku som si tam zajazdil s McLarenom MP4/13 a užil som si unikátny osmičkový tvar Suzuky."

V Lietajúcom Fínovi sa postupne opäť prebudila pretekárska vášeň a za ideálne miesto pre návrat si vybral práve Suzuku. "Je to miesto, kde som získal svoj prvý majstrovský titul (na rovnakom okruhu získal aj druhý, pozn. red.) a mám tam množstvo nadšených japonských kamarátov," dodal Häkkinen.

Doplňme, že minuloročnú desaťhodinovku v Suzuke vyhralo trio Maro Engel, Tristan Vautier a Raffaele Marciello v Mercedese-AMG GT3.