F1.sk F1.sk

Uvidíme Micka Schumachera v piatkovom tréningu pred VC Nemecka?
zdroj: Alfa Romeo Racing

Uvidíme Micka Schumachera v piatkovom tréningu pred VC Nemecka?

Mick Schumacher má za sebou prvý víkend vo Formule 2, po ktorom nasledovali testy s Ferrari a Alfou Romeo. Predpokladá sa, že testovať by mohol aj po VC Španielska v Barcelone, ale to nemusí byť všetko.

Nemecký denník Kölner Express totiž informuje o tom, že veľmi reálne je aj júlové Mickovo nasadenie v prvom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Nemecka.

Organizátori pretekov v Hockenheime sú smutní zo skutočnosti, že počas ich víkendu sa neuskutočnia preteky Formuly 2. Fanúšikovia teda Schumiho mladšieho neuvidia v ostrej akcii, no piatkový tréning by to mohol aspoň sčasti napraviť.

"Vyzerá to tak, že Mickova cesta do F1 je predurčená a testy tu na Hockenheimringu počas oficiálneho víkendu by boli pre nemeckých fanúšikov absolútnym vrcholom," povedal hovorca okruhu Jorn Teske.

Alfa Romeo, v ktorej farbách by Mick pravdepodobne nastúpil, však zatiaľ nič nepotvrdila a situáciu nechcela komentovať ani manažérka Sabine Kehmová.

"Mať tlak takého slávneho mena a otca doma v kritickom stave, no napriek tomu odviesť pre Ferrari taký bezchybný výkon, je fantastické," povedal na margo nedávnych testov bývalý pretekár a prezident nemeckej motoristickej federácie Hans-Joachim Stuck.

"Mick je Sabinou Kehmovou dobre manažovaný a chránený," pokračoval Stuck. "Určite ho uvidíme v F1 a možno už na budúci rok."

Najnovšie z kategórie: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk