F1.sk F1.sk

Horner tvrdí, že Red Bull je ďaleko pred stredom poľa
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner tvrdí, že Red Bull je ďaleko pred stredom poľa

V Red Bulle vládol pred začiatkom sezóny poriadny optimizmus a tím avizoval útok na titul. Po úvodných dvoch podujatiach to však už tak ružovo nevyzerá a v Bahrajne musela stajňa dokonca odolávať útoku McLarenu. Prepadol sa tím do stredu poľa?

"Sme pomerne ďaleko pred zvyškom balíka," skonštatoval šéf Red Bullu Christian Horner, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Max bol o dvadsať, vlastne o viac, možno o tridsať sekúnd pred zástupcom štvrtého najlepšieho tímu."

Tieto slová sú založené na pravde, pretože pred výjazdom safety caru bol Verstappen o vyše pol minúty pred Nicom Hülkenbergom (Renault) a takmer o kolo pred Kevinom Magnussenom (Haas). Carlos Sainz, ktorý na neho v úvode dotieral, však už nejazdil.

"V pretekoch je medzi nami určite ešte rozdiel, ale rozhodne sa to trochu stiahlo. Pri zmenách pravidiel to zvykne byť tak - nové predné krídla i pneumatiky sa postarali o to, že je to vyrovnanejšie. Pre Formulu 1 je to napokon dobrá vec."

"Po stránke šasi ešte máme čo zlepšovať. Motor dobre napreduje a musíme pochopiť hlavne naše problémy s pneumatikami. Auto jednoducho potrebujeme vedieť dostať do správneho pracovného okna," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk