F1.sk F1.sk

Z dvadsiateho miesta na siedme: Ericsson si IndyCar užíva
zdroj: Marcus Ericsson/Twitter

Z dvadsiateho miesta na siedme: Ericsson si IndyCar užíva

Marcus Ericsson absolvoval cez víkend ďalšie podujatie IndyCar, tentoraz na okruhu v Alabame. Pred jeho začiatkom dostal upozornenie, že sa tam predbieha veľmi ťažko, ale napriek tomu predviedol viacero parádnych manévrov. Škoda len, že opäť pokazil kvalifikáciu.

Bývalý pretekár Formuly 1 štartoval z dvadsiatej priečky a skončil siedmy. Získal trinásť miest k dobru a podal podobný výkon ako uznávaný Josef Newgarden, ktorý sa zo šestnástej pozície prepracoval na štvrtú.

"Každý mi hovoril, že sa tu nedá predbiehať, ale ja som predbehol viacero áut," povedal Ericsson, ktorého slová cituje stránka indystar.com. Podľa oficiálneho webu série Ericsson v priamom súboji zdolal jedenásť súperov, pričom viac ako on ich mali len Newgarden a Pato O'Ward - po trinásť.

Poriadne si užil hlavne manévre na Ryana Huntera-Reaya či Newgardena, avšak na prvé miesto dal predbehnutie Willa Powera: "Prišiel som skutočne ďaleko zozadu. V zákrute som takmer stratil kontrolu nad autom, ale nejako som to udržal..."

"Vo Formule 1 je to pri súčasnom prítlaku bohužiaľ tak, že predbiehanie je ťažšie. Brzdné zóny sú totiž omnoho kratšie a v IndyCar si toto teraz vychutnávam. Veľmi sa mi páči aj to, ako často sa zapájame do súbojov. Neprestajne s niekým bojujeme. Máme iné palivové stratégie a iné pneumatiky, na trati je množstvo akcie."

V pretekoch bol Ericsson doposiaľ vždy dobrý, ale mal aj smolu. Jeho slabinou sú však kvalifikácie. "Pochopiteľne chcem lepšie ako siedme miesto, ale po štarte z dvadsiatej priečky to bolo asi maximum, aké sa dalo dosiahnuť. Som s tým teda spokojný."

"Teraz sa potrebujeme postarať o prelom aj v kvalifikáciách. Ak sa v nich dostaneme do top 8, tak budeme okamžite bojovať o víťazstvá a pódiá," avizoval Marcus Ericsson.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk