F1.sk F1.sk

Rosberg odmietol ponuku Audi, jednorazovo mohol skúsiť DTM
zdroj: Twitter/Nico Rosberg

Rosberg odmietol ponuku Audi, jednorazovo mohol skúsiť DTM

Nico Rosberg prezradil, že v priebehu tejto sezóny mohol nastúpiť v šampionáte DTM. Od Audi dostal ponuku na divokú kartu, ale odmietol ju a k pretekárskemu športu sa nevrátil.

Majstra sveta F1 z roku 2016 vraj oslovil šéf Audi pre motoršport Dieter Gass a bol celkom otvorený. "Dieter Gass z Audi sa ma pýtal, či by som sa pretekov nechcel zúčastniť ako ich hosťujúci pilot," povedal Rosberg pre Autosport. "Ale odmietol som a nespravím to.

"Len pre zábavu by to bolo dobré, to áno, ale ja sa už ani fyzicky neudržiavam vo forme. V časoch pôsobenia v F1 som musel veľa posilňovať ruky i zápästia. Dnes to už nie je také dobré," skonštatoval Nemec.

V DTM majú možnosť nastupovať aj špeciálni hostia, pričom Audi, Mercedes i BMW majú divokú kartu na nasadenie siedmeho auta v jednom podujatí. Audi už v Hockenheime využilo služby Mattiasa Ekstroma, BMW dá v Misane príležitosť Alexovi Zanardimu a Mercedes na Red Bull Ringu Sébastienovi Ogierovi.

Šéf tejto série Gerhard Berger žiadal tímy o prilákanie väčších hviezd, napríklad Sebastiana Vettela či Lewisa Hamiltona. To však podľa Rosberga nie je možné: "Nie, nepovažujem to za možné. Majú množstvo práce a musia sa na ňu koncentrovať. Momentálne v DTM nemôžu štartovať."

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk