F1.sk F1.sk

Brown: Landovo tempo bolo na úrovni Alonsa
zdroj: TASR/AP

Brown: Landovo tempo bolo na úrovni Alonsa

Stále len devätnásťročný mladík Lando Norris si začína podmaňovať dámu menom Formula 1. Hoci je všetko okolo neho nové, rodák z Bristolu predvádza svoj surový talent. McLaren po rokoch trápenia má aj vďaka nemu dôvod k optimizmu.

Obe autá v Q3, vyrovnané súboje s Red Bullmi a honor najlepšieho zo „zvyšku sveta“ Veľkej ceny Bahrajnu. Nadšený zo svojho „zlatého dieťaťa“ je aj šéf McLarenu Zak Brown, ten považuje jeho šieste miesto za fantastický spôsob, ako zo seba trochu striasť tlak.

„Celkom iste mu to dáva trochu priestoru na dýchanie. V určitom momente totiž môže prísť chyba,“ povedal pre Motorsport.com šéf McLarenu Zak Brown. „Ak urobí niečo hlúpe v Číne, nebude to ako keby to spravil v prvom tréningu v Austrálii.“

Brown
prirovnáva situáciu svojho mladého pilota k Charlesovi Leclercovi. Ten minulý rok do svojej nováčikovskej sezóny nevstúpil vôbec dobre. Po troch veľkých cenách čelil skeptikom a pochybovačom. V štvrtých pretekoch v Baku však bezchybnou jazdou zhrabol šieste miesto, ktoré bolo jeho najlepším umiestnením po celý zvyšok roka. A presne takýmto neprajníkom sa Norris ďaka šiestemu miestu v Bahrajne vyhol.

„Toto prostredie generuje na ľudí vysoký tlak. Len sa pozrite na Leclerca v minulom roku. Po troch pretekoch sa niektorí pýtali, kedy ho vyhodia. A teraz mal vyhrať,“ hovorí Brown.

Norris vlani nedokázal v juniorskej Formule 2 získať vytúžený titul, ktorý napokon pomerne jasne ukoristil George Russell. Počas roka trpel výkyvmi formy a dlho to vyzeralo, že sa bude musieť uspokojiť až s tretím miestom. Post vicemajstra však na poslednú uchmatol Alexandrovi Albonovi.

„Neznepokojovalo nás to, videli sme, čo robil v aute Formuly 1. A na konci dňa je práve toto najdôležitejšie. Počas prvých tréningov bol jednoducho skvelý. Bol rýchlejší ako Stoffel (Vandoorne, pozn. red.) a jazdil na úrovni tempa Fernanda. Dobrá bola aj jeho spätná väzba. Takže sme sa sústredili najmä na to, než čo predvádzal vo Formule 2,“ povedal Brown.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk