F1.sk F1.sk

Leclerc výmenu motora podstúpiť nemusí, Ferrari prezradilo charakter problému
zdroj: Ferrari

Leclerc výmenu motora podstúpiť nemusí, Ferrari prezradilo charakter problému

Charles Leclerc prišiel kvôli problémom s pohonnou jednotkou o takmer isté bahrajnské víťazstvo. Ďalšiu ranu mohla jeho sezóne priniesť nútená výmena motora, ktorú však podstúpiť nemusí. Technici Ferrari poruchu identifikovali a následne odstránili.

Na svojich oficiálnych stránkach to dnes oznámila samotná Scuderia. Nebolo pritom isté, čo sa vlastne v Bahrajne s Leclercovým motorom pätnásť kôl pred koncom udialo. Najprv sa hovorilo o probléme s rekuperáciou, potom mal odísť jeden z valcov, čo bolo aj oficiálne vyjadrenie tímu po pretekoch. Vyšetrovanie problému a následná diagnostika však priniesli nový záver.

„Po pretekoch inžinieri a technici Scuderia Ferrari Mission Winnow odhalili skrat na riadiacej jednotke vstrekovania paliva. Takýto problém sa na príslušnom komponente nikdy predtým neobjavil,“ píše sa na oficiálnych stránkach Scuderie.

Nech už problém vznikol akokoľvek, pre Leclerca je momentálne najdôležitejšie, že nedôjde k narušeniu rozdelenia dielov v sezóne 2019. Každý pilot môže v priebehu ročníka použiť len tri spaľovacie motory, tri jednotky MGU-H, tri turbodúchadlá, dve jednotky MGU-K, dve batérie a dve riadiace jednotky elektroniky.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk