F1.sk F1.sk

Bývalý šéf Ferrari Cesare Fiorio: Ferrari sa musí spoliehať hlavne na Leclerca
zdroj: Ferrari

Bývalý šéf Ferrari Cesare Fiorio: Ferrari sa musí spoliehať hlavne na Leclerca

Ferrari nemienilo v roku 2019 zopakovať vlaňajšie chyby. Šéf tímu Mattia Binotto preto hneď na začiatku povedal, že jednotkou je Sebastian Vettel a úlohou mladíka Charlesa Leclerca bude pomáhať mu. Po dvoch veľkých cenách je však táto krehká rovnováha narušená.

Leclerc v Bahrajne neuposlúchol výzvu tímu a Vettela predbehol a následne aj porazil priamo na trati. Kým mladý Monačan si suverénnou jazdou získaval srdcia „červených“, Sebastian Vettel predviedol v súboji s Lewisom Hamiltonom dokonalé déjà vu sezóny 2018. Následky na seba nenechali dlho čakať a fanúšikovia i odborníci šíria svetom internetu žiadosť, podľa ktorej by sa úlohy jazdcov Scuderie mali vymeniť.

„Úprimne, očakával som, že Charles Leclerc bude pre Sebastiana Vettela veľkým problémom od začiatku,“ povedal pre Tuttomotoriweb bývalý šéf Ferrari Cesare Fiorio. „Mattia Binotto je skvelý inžinier, ktorý vie ako postaviť rýchle auto, no zrejme neočakával, že Leclerc bude takto rýchly. To predstavuje problém.“

„Keby som mal rozhodnúť ja, nevymenoval by som číslo jedna a číslo dva. Nechal by som ich súťažiť. Rovnako, ako som to urobil s Prostom a Mansellom,“ povedal šéf Scuderie z rokov 1989 až 1991. Podľa jeho mienky už Sebastian Vettel nie je schopný vyhrať šampionát jazdcov. Tvrdí, že na nemeckého pilota sa už Ferrari spoliehať nemôže.

„Pod tlakom už urobil veľmi veľa chýb. Ferrari ho toho tlaku bude musieť aspoň trochu zbaviť, no tesná bitka s Mercedesom nie je jednoduchá. Z dlhodobého hľadiska je Leclerc mužom, na ktorého sa musia spoľahnúť,“ uzavrel Fiorio.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk