F1.sk F1.sk

Russell chce po stabilizovaní váhových pravidiel aj väčšie kokpity
zdroj: Williams

Russell chce po stabilizovaní váhových pravidiel aj väčšie kokpity

George Russell patrí medzi najvyšších pretekárov na scéne a preto privítal tohtoročné nové pravidlo hovoriace o tom, že jazdec musí mať spolu so sedadlom minimálne 80 kilogramov. Vďaka tomu mohol pribrať a aj keď je naďalej dosť chudý, už je to znesiteľné.

Russell meria 185 centimetrov, avšak po stránke váhy bol na tom neuveriteľne biedne, veď mal len 66 kilogramov! "Vždy som patril medzi ľahších, ale počas Vianoc som pribral okolo šesť kilogramov," povedal Russell, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "A nielen vďaka moriakovi! Pomohla mi aj posilňovňa a cítim sa omnoho zdravšie."

"Mám normálne rozmery a normálny tvar. Mám takmer šesť/dva (šesť stôp a dva palce, v prepočte približne 186 cm, pozn. red.), ale v minulom roku som mal len 66 kilogramov. Teraz mám 72 či 73 a cítim, že mám omnoho viac energie. Cítim sa lepšie. A aj moja priateľka určite prikývne, že vyzerám lepšie!"

"Formula 1 to skutočne potrebovala a ďalším krokom by mohli byť štandardné veľkosti kokpitov všetkých áut. Keď je totiž niekto menší, tak má naďalej výhody - všetko vedia postaviť tesnejšie, resp. má v kokpite viac priestoru, prípadne vedia dať chladiče bližšie. Je to taký nekonečný príbeh," skonštatoval anglický mladík.

Russell vzápätí pripomenul aj inú zaujímavú vec: "Vo Formule 2 a v F3 majú štandardnú veľkosť, aby sa tam pomestil aj jazdec so 192 centimetrami. Vy ako novinári si to možno ani nevšimnete a nespozorujú to ani fanúšikovia, ale určite sa to uberá správnym smerom."

"Vo Formule 2 sme teda neboli nijak obmedzovaní, ale vedel som, že ak by som v minulom roku naskočil do Mercedesu a bol by som ťažší ako Lewis a Valtteri, tak by som bol jednoducho aj pomalší. No ja som chcel ukázať, čo dokážem a chcel som to ukázať bez akýchkoľvek obmedzení. Váhou sa dal získať čistý čas k dobru," dodal George Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk