F1.sk F1.sk

Brown nečaká pravidelné boje McLarenu s Red Bullom
zdroj: Red Bull Content Pool

Brown nečaká pravidelné boje McLarenu s Red Bullom

Z tábora McLarenu sme po Veľkej cene Bahrajnu zachytili aj smelé plány hovoriace o pravidelnom boji s Red Bullom. Výkonný riaditeľ tímu Zak Brown však varuje pred prehnaným optimizmom a podľa neho to nebude také jednoduché.

Na okruhu Sachír to vyzeralo veľmi dobre, pretože Carlos Sainz reálne útočil na Maxa Verstappena, avšak ako vieme, ten nikomu nič nedá zadarmo a zrodila sa kolízia. Komisári netrestali, takže ťažko možno niekoho z dvojice výraznejšie viniť.

"To by podľa mňa asi bolo príliš optimistické," reagoval Brown na otázku Motorsport.com, či verí v častejšie boje s Red Bullom. "Tým, že sme k ním počas víkendu boli tak blízko, som bol príjemne prekvapený. Naďalej však cítim, že na top tri tímy máme veľkú stratu a nemyslím si, že tento víkend by mal náš pohľad zmeniť."

Veľmi solídny výkon pritom podal aj nováčik Lando Norris, ktorý prišiel do cieľa na šiestom mieste. Zdolali ho len dvaja pretekári Mercedesu, dvaja Ferrari a jeden zástupca Red Bullu. 

"Rozhodne cítime, že sme spravili krok vpred, ale v strede poľa je to vyrovnané. Medzi štvrtým a deviatym tímom nie je v zásade žiadny rozdiel. Myslím si, že prídu víkendy, keď budeme z hľadiska rýchlosti na štvrtom alebo piatom mieste, ale prídu aj také, keď budeme len ôsmym alebo deviatym najrýchlejším tímom."

"Doposiaľ sme v kvalifikácii i po stránke pretekového tempa boli na štvrtom či piatom mieste, ale podľa mňa sa to bude meniť v závislosti od okruhov," zamýšľal sa Američan, ktorý vyjadril veľkú spokojnosť s výkonmi svojich pretekárov. "Keď sa pozrieme na iné tímy, jednotliví piloti sa výkonnostne líšia. V takomto vyrovnanom boji sa však bude rátať úplne všetko."

"Som veľmi rád, že máme týchto dvoch jazdcov; v tímovom šampionáte sa to môže postarať o rozdiel. Hlavy musíme mať dole a pokračovať v tvrdej práci, pretože nás čaká vývojová vojna," dodal Zak Brown.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk