F1.sk F1.sk

Wolff velebí Leclerca: Mladý šampión vo výrobe
zdroj: Ferrari

Wolff velebí Leclerca: Mladý šampión vo výrobe

Charles Leclerc podával v minulom roku v tíme Sauber vynikajúce výkony a práve preto si ho vyhliadlo Ferrari. Už po dvoch podujatiach ročníka sa zdá, že tímu dokáže priniesť viac, ako jeho predchodca Kimi Räikkönen. Vyzerá to tak, že je o stupeň rýchlejší, ba čo viac, vôbec nie je vylúčené, že zdolá aj doposiaľ neohrozeného Sebastiana Vettela.

Po dvoch podujatiach je pochopiteľne veľmi ťažké súdiť, ale už v Bahrajne ukázal, že vďaka vlastnej sile má na víťazstvá. Kimi triumfoval za celé jeho druhé pôsobenie vo Ferrari iba raz a aj to mu v minulom roku v USA pomohli okolnosti, ako napríklad trest pre jeho kolegu, resp. osemnáste štartové miesto Maxa Verstappena, ktorý napokon v cieli stratil len sekundu. V tejto chvíli sa zdá, že Leclerc má na viac.

"Myslím si, že v Leclercovi vidíme mladého šampióna vo výrobe, ktorý bol v podstate duševným víťazom pretekov," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff reagujúc na VC Bahrajnu. "Bol to najrýchlejší muž v najrýchlejšom stroji. Zažil však celú krutosť motoršportu, ktorá bola na druhej strane našim šťastím."

"Vždy nám bolo jasné, že bude hrozbou. Čakali sme to. Sedí v skvelom aute, má potrebné schopnosti i vlastnosti na to, aby bol veľmi úspešný. Túto výzvu si skutočne užívame a viem, že ju vítajú aj Valtteri s Lewisom. Chceme bojovať proti tým najlepším v najlepších strojoch. A keď sme videli Lewisa v boji so Sebastianom, pričom nemal také dobré auto ani motor, tak ich to motivuje ešte viac," zdôraznil Wolff.

Rakúšana veľmi zaujal aj spôsob, akým Leclerc akceptoval svoju smolu a nešťastné problémy s motorom. "Bol veľmi, veľmi úchvatný. Má dobrú povahu, je to skromný mladý muž a navyše je veľmi rýchly. Má kombináciu rýchlosti a osobnosti, pričom schopnosť krotiť svoje emócie v oboch smeroch je skvelá výhoda."

"Viem, že mnohí ďalší jazdci, ktorí v sebe majú leva - ako určite aj on - by po takomto treťom mieste reagovali omnoho kontroverznejšie. Boli by nahnevaní a bolo by to poznať. Na Charlesovi však nevidíme nič také," pripomenul Toto Wolff, ktorého zaujala aj skutočnosť, že Leclerc nepočúvol nariadenie tímu a neostal za Vettelom. "Skutočne sa teším na to, ako toto všetko dopadne. Ja som to už pred rokmi zažil!"

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk