F1.sk F1.sk

Podľa Brawna bol Bahrajn pre Mercedes budíčkom
zdroj: Mercedes

Podľa Brawna bol Bahrajn pre Mercedes budíčkom

Ross Brawn si v Bahrajne takisto všimol silu Ferrari a má pocit, že pre Mercedes to bol poriadny budíček. Po austrálskom podujatí sa mohlo zdať, že strieborní majú najlepšie auto, ale teraz to už tak nevyzerá. Skôr išlo len o to, že v Melbourne je celkom netypický a netradičný okruh.

Na okruhu Sachír bol najrýchlejší Charles Leclerc, ktorému v kvalifikácii sekundoval Sebastian Vettel, ibaže v pretekoch už jeho auto až tak ideálne nefungovalo a o túto pozíciu prišiel voči Lewisovi Hamiltonovi. Zomleli sa aj ďalšie veci a napokon z toho bolo dvojité víťazstvo Mercedesu.

"Keď sa vám v prvých dvoch podujatiach podaria dve dvojité víťazstvá, mali by ste byť v siedmom nebi," skonštatoval športový šéf F1 Ross Brawn, podľa ktorého by to pre tím mohlo byť presvedčenie, že svojim súperom zasadil dve tvrdé rany.

Športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff si však dobre uvedomoval, že také ružové to ani náhodou nebolo. "Ak by Leclerc neprišiel o výkon, Hamilton by nemal žiadnu šancu zaútočiť na Ferrari a ani Bottas by neskončil druhý, vďaka čomu si udržal majstrovské vedenie," pokračoval Brawn. "V Mercedese sú si dobre vedomí reálnej situácie a proti veľmi konkurencieschopnému Ferrari potrebujú opäť udrieť."

"Keď ste od roku 2014 všetko vyhrali, tak existuje riziko, že zaspíte na vavrínoch, ale tento Bahrajn bol budíčkom, ktorý počas analýz vo svojej továrni nebudú ignorovať."

Brit povedal pár slov aj o Charlesovi Leclercovi, ktorý ho veľmi zaujal. "F1 dokáže byť ozaj krutý šport," reagoval Brawn v oficiálnom návrate k víkendu. "V Bahrajne bol najrýchlejší počas takmer celého víkendu - okrem krátkej chvíle po štarte - a žil si svoj sen."

"Avšak niekoľko kôl pred koncom sa s ním začala zahrávať jeho pohonná jednotka. Spomalil až do tej miery, že ho predstihli obe autá Mercedesu. Pre jazdca i pre tím to bol zničujúci úder... ale hlavne pre Charlesa. Pád na tretie miesto však neubral nič z brilantného výkonu, ktorý talentovaný Monačan predviedol."

Brawna zaujalo aj to, ako to Leclerc napokon všetko ustál. "Ukázalo nám to obrovskú úroveň jeho vyzretosti, čo mu v budúcnosti určite poslúži. Charles si rozhodne zaslúžil víťazstvo a prvé pódium je aspoň určitou útechou. Som si istý tým, že už čoskoro ho uvidíme celkom na vrchole," dodal Ross Brawn.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Magazín

Pozri viac