F1.sk F1.sk

Čandhok o Leclercovi: V červenom tábore ho milujú
zdroj: Ferrari

Čandhok o Leclercovi: V červenom tábore ho milujú

V nedeľu sme boli svedkami fantastickej veľkej ceny, ktorá mala všetko, čo by poriadne preteky mali mať. Predbiehanie, drámu, prekvapenie a aj sklamanie, ktoré si svoju zlosť vylialo na nešťastnom Charlesovi Leclercovi.

Práve tento pretekár bol však napokon veľkým hrdinom, ktorý si získal množstvo fanúšikov. "Bol jednoducho perfektný," uviedol vo svojom stĺpčeku pre Sky Sports F1 bývalý pretekár Karun Čandhok. "Už od začiatku prvého tréningu vyzeral dobre a po poslednom tréningu sa už zdalo, že je o krok pred Sebastianom Vettelom."

"V kvalifikácii bol výnimočný a predviedol kolá absolútne bez chýb, pričom v poslednej jazde si svoj čas dokázal ešte zlepšiť, aj keď viacerí ostatní s tým mali problém," pokračoval Ind, ktorého zaujala aj Leclercova schopnosť napraviť nevydarené prvé kolo.

"Na štarte ho predstihol Sebastian a potom sa pred neho dostal aj Bottas, ale zvládol to veľmi dobre, ostal pokojný, pneumatikám umožnil zahriať sa a potom týchto chlapcov zdolal jedného po druhom. Keď sa dostal do čela, tak im zmizol v diaľke a bolo veľmi nepríjemné počuť jeho rádiovú hlášku o motorovom probléme..."

Podľa Čandhoka bude teraz zaujímavé sledovať, či forma jazdcov Ferrari ostane takáto aj naďalej "a ako sa s tým vyrovná Sebastian. Začína byť celkom jasné, že Leclerc je dostatočne vyzretý a skúsený na to, aby vyhrával preteky. Nuž a keďže je vo Ferrari, robí to z neho uchádzača na titul."

"V kvalifikácii som stál pred garážou Ferrari a tie oslavy vo chvíli, keď Charles získal pole position, ukázali, ako veľmi ho už v červenom tábore milujú. Každou chybou, ktorú Sebastian spraví, sa vietor podpory presunie o niečo viac na druhú stranu garáže Ferrari," dodal Karun Čandhok.

Najnovšie z kategórie: Karun Čandhok

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk