F1.sk F1.sk

Alonso chce dokázať, že je najlepší pretekár na svete: Myslím si, že ním som
zdroj: McLaren

Alonso chce dokázať, že je najlepší pretekár na svete: Myslím si, že ním som

Fernando Alonso v aktuálnom rozhovore povedal, že nikdy nemal v rovnakom aute kolegu, ktorý by bol rýchlejší ako on. Aj preto plánuje súťažiť až dovtedy, kým sa niekto taký nenájde.

"Mojim cieľom je dokázať, že som najlepší pretekár na svete," povedal Alonso na utorňajšom stretnutí s novinármi. "Myslím si, že ním som. Ale na druhej strane si to o sebe myslí asi každý. Pritom je ťažké dokázať to, pretože hlavne vo Formule 1 buď máte správny balík alebo to nemôžete dokázať."

"Ja som bol počas mnohých rokov vo Formule 1 veľmi konkurencieschopný a mal som to šťastie, že som získal aj majstrovské tituly. Vo svojej poslednej sezóne som bol možno najsilnejší, veď kolegu som zdolal 21:0 (na kvalifikačné minisúboje, pozn. red.), čo sa mi v mojej kariére ešte nepodarilo."

"Vyhral som aj 24-hodinovku v Le Mans, Daytonu, Sebring a dúfam, že budem konkurencieschopný i na Indy 500 a možno aj na niektorých ďalších podujatiach možno aj mimo asfaltu," hovoril ďalej Fernando Alonso. "Niečo takéto v športe možno ani nemá obdobu. Práve o to mi ide, o takéto výzvy."

Tridsaťsedemročný pretekár poopravil názory mnohých ľudí, podľa ktorých mu pri spoznávaní iných typov motoršportu ide len o zábavu. Zdôraznil, že mu ide hlavne o učenie a takto máme vnímať aj nedávne testy s Toyotou Hilux určenou pre Dakar.

"Všetko mi musia hovoriť, ako to robia. Súčasne idú na plný plyn a aj brzdia... my tu brzdíme ľavou a buď sme na plyne alebo na brzde, nikdy nie súčasne na oboch. Musím sa učiť od nuly, musím vedieť prečítať nerovnosti a ďalšie veci."

"Do každej výzvy musím vkladať veľké množstvo úsilia a v zákulisí odviesť množstvo roboty. Nerobím to pre zábavu. Robím to kvôli tomu, že je to ťažké a kvôli výzve. Nuž a aj preto, že azda budem vďaka tomu ako jazdec lepší," skonštatoval.

Alonsa aktuálne láka víťazstvo na Indianapolis 500 a zavŕšenie Trojkoruny. Ale čo príde potom, keď sa mu to podarí? "Kým budem mať silu a budem sa cítiť konkurencieschopne, budem pokračovať. Možno jedného dňa naskočím do auta F1 a nájde sa niekto, kto bude s rovnakým strojom rýchlejší. Alebo to bude iné auto, v ktorom bude niekto rýchlejší ako ja. Ak sa nemýlim, zatiaľ sa to nikdy nestalo... takže plánujem pokračovať," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk