F1.sk F1.sk

Alonso hodnotí MCL34 ako krok vpred v každom aspekte, Mickovi radí čo najskorší prestup do F1
zdroj: McLaren

Alonso hodnotí MCL34 ako krok vpred v každom aspekte, Mickovi radí čo najskorší prestup do F1

Fernando Alonso dnes po dlhšom čase opäť zasadol do monopostu Formuly 1. Počas bahrajnských testov mohol na vlastnej koži vyskúšať, či nové auto z dielne McLarenu je naozaj také dobré, ako o ňom Carlos Sainz a Lando Norris hovoria.

A áno je. Alonso svojim komentárom na margo výkonnosti MCL34 napodobnil slová súčasných jazdcov tímu. Auto je vraj lepšie po všetkých stránkach.

„Je to krok vpred v každom aspekte v porovnaní s minuloročným modelom. Auto má viac priľnavosti, nie je také pomalé na rovinkách a motor je takisto veľký krok k lepšiemu,“ nešetril chválou na tohtoročné auto dvojnásobný majster sveta.

„Celkovo si myslím, že ako celok smeruje toto auto správnym smerom. Videli sme to už v prvých dvoch pretekoch, stále však potrebujete ďalší krok, ak chcete súperiť s troma najlepšími tímami. V prvom rade sa ale musíte etablovať ako štvrtý najlepší tím alebo viesť stred poľa po boku Haasu,“ zamyslel sa Alonso. Na druhú stranu však priznal, že aj keď je auto určite lepšie, k jeho návratu to stále nestačí.

Pár slov pridal aj na adresu dnešného debutanta Micka Schumachera. Jeho otec bol Alonsovým veľkým súperom a sám Fernando označil Michaela za najlepšieho jazdca, s akým kedy súperil. Mladému Mickovi poradil, aby sa pokúsil o čo najrýchlejší prestup do Formuly 1, ak sa mu takáto príležitosť naskytne.

„Lepšie je prísť čo najskôr,“ povedal Alonso. „Mal by sa plne koncentrovať na svoj rok v F2. Preňho je to ideálna voľba. Ak sa mu ale bude dariť a tím Formuly 1 sa rozhodne staviť na jeho talent, musí hneď naskočiť do tohto vlaku.“

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk