F1.sk F1.sk

Gazzetta dello Sport: Ferrari má dva problémy, spoľahlivosť a Sebastiana Vettela
zdroj: Ferrari

Gazzetta dello Sport: Ferrari má dva problémy, spoľahlivosť a Sebastiana Vettela

Talianske médiá po ďalšom neúspešnom víkende nešetria kritikou. Síce po strachu, ktorý Taliansko prežívalo po Veľkej cene Austrálie ukázalo Ferrari v Bahrajne potrebnú výkonnosť, no po ďalšej chybe Sebastiana Vettela nenechali talianski novinári na štvornásobnom majstrovi sveta nitku suchú.

Na Apeninskom polostrove sa zdá sa jednotkou stal Charles Leclerc. Jeho impozantná výkonnosť počas celého víkendu neušla pozornosti talianskych médií, ktoré ho patrične pochválili. Jeho tímového kolegu sa však neštítili nazvať problémom.

La Gazzetta dello Sport
píše: „Ferrari má jednu istotu a dva problémy. Istotou je Charles Leclerc a problémami spoľahlivosť a Sebastian Vettel."

Corriere della Serra
použila ešte tvrdšie slová, keď hovorí o „ponížení“ Sebastiana Vettela zo strany tímového kolegu Leclerca.

La Repubblica
hovorí, že Leclerc je odteraz skutočným vyzývateľom Lewisa Hamiltona. Corriere dello Sport si myslí, že Ferrari sa už rozhliada po budúcnosti bez Sebastiana Vettela a po boku Leclerca vidí najnovšie Micka Schumachera.

Bahrajn bol ďalším testom psychiky Sebastiana Vettela. Sám sa do vysielačky tímu za svoju chybu ospravedlnil. Faktom však zostáva, že mu v jej dôsledku uniklo prinajhoršom druhé miesto, možno aj víťazstvo. Po austrálskej jazde „na istotu“ tak môže zapísať stratu osem až pätnásť bodov, o ktoré sa pripravil vlastnou chybou.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk