F1.sk F1.sk

Renaulty zastali ako hračky na kľúčik, Hülkenberg hovorí o "brutálnom" momente
zdroj: Renault Sport

Renaulty zastali ako hračky na kľúčik, Hülkenberg hovorí o "brutálnom" momente

Nico Hülkenberg a Daniel Ricciardo neodstúpili len na rovnakom mieste, ale aj v rovnakom kole; ako hračky na kľúčik, ktoré neboli dostatočne natiahnuté. Dvojica zostala po takomto konci zdrvená, veď obaja boli na bodovaných priečkach. Podľa Hülkenberga to bol až "brutálny" moment.

"V hlave som mal už o všetkom rozhodnuté," hovoril o posledných kolách pretekov Nico Hülkenberg. Veľmi rýchlo však musel svoje osobné očakávania poupraviť. "Len to potvrdzuje fakt, že musíte prejsť celú dĺžku pretekov a doviezť to domov."

"Nebyť tých troch kôl, všetko by som kontroloval. Pred Norrisom som mal náskok a všetko bolo fajn. Stalo sa to bez akéhokoľvek znamenia alebo náznaku problémov. Prišlo to v momente. Je to horká pilulka, brutálny moment, ktorý sa pri pretekaní niekedy objaví," pokračoval, no nechcel hovoriť len o negatívach: "Pozitívom je, že sme mali dobrý výkon. Nedeľňajšie problémy nás obrali o dobré výsledky."

Nico Hülkenberg štartoval do pretekov zo sedemnásteho miesta, no hneď v úvodnom kole si polepšil o šesť priečok. Prvá fáza pretekov bola podľa neho šialená.

"V prvom kole to bolo ako na vojnovom fronte — proste šialené," opisoval Hulk. "Všade boli autá, kontakty, iskry, vzduchom lietali súčiastky — jedna dokonca trafila moju prilbu. V tých pretekoch bolo všetko, bolo fajn v nich byť. Veľa som predbiehal, čo bola zábava. Bolo by veľmi pekné, keby som za to odmenil seba a tím nejakými bodmi. Nabudúce si to musíme vynahradiť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Magazín

Pozri viac