F1.sk F1.sk

Leclerc priznal, že bez safety caru by mu možno došlo palivo
zdroj: TASR/AP

Leclerc priznal, že bez safety caru by mu možno došlo palivo

Charles Leclerc prešiel cieľom Veľkej ceny Bahrajnu ako tretí v poradí, aj keď jednoznačne mal "zarobené" na víťazstvo. Pocítil však krutosť motoršportu a doplatil na problém s pohonnou jednotkou, kvôli ktorému vraj prišiel až o približne 150 koní.

V závere veľkej ceny sa len vliekol a stratil pozície voči obom pretekárom Mercedesu. "Stáva sa," skonštatoval. "Aj to je súčasť motoršportu. Dnes to bohužiaľ nebol náš deň. Som však optimista."

"Čo mám k tomu povedať? Pochopiteľne som extrémne sklamaný, ale v priebehu sezóny sa stanú aj takéto veci. Napokon sme zo situácie vyťažili maximum, pri tej smole sme mali aspoň štipku šťastia. Na trať vyšlo safety car, pretože inak by sme sa prepadli ešte nižšie. A obávam sa aj toho, či by nám inak vôbec stačilo palivo. Vďaka tímu za úžasné auto. Som si istý, že sa vrátime silnejší."

"Celkovo si z tohto víkendu vieme odniesť množstvo pozitív. V Austrálii sme boli dosť pozadu, ale našli sme odpovede na niektoré otázky. Síce nie na všetky, ale na niektoré áno," hovoril ďalej Monačan. "Tu v Bahrajne sme odrazu obsadili prvý rad, čo bolo pre tím veľmi pozitívne. V pretekoch sme boli asi aj najsilnejší, ale mali sme problémy, ktoré nám zabránili vyhrať. V priebehu ročníka prídu aj problémy a ak vždy po probléme skončím tretí, tak môžeme byť šťastní."

"Teraz som smutný, pretože som bol blízko k naplneniu svojho detského sna a získaniu prvého víťazstva v F1. Dúfajme však, že tento deň ešte príde. Pracujem na tom a viem, že na tom pracuje aj náš tím. Ten môže byť takisto hrdý na to, čo počas tohto víkendu odviedol. A vrátime sa ešte silnejší!" zdôraznil Charles Leclerc.

Mladučký pretekár, ktorý v minulom roku zažiaril v tíme Sauber, opísal aj pocity vo chvíľach, keď sa o probléme dozvedel. "Keď som to pocítil, myslel som si, že o pár kôl to všetko zhorí. Našťastie sa tak nestalo, došli sme do cieľa a skončil som tretí. Pred daným okamihom som nespozoroval žiadny signál týkajúci sa toho, že by sa niečo malo pokaziť."

Jedna z otázok, ktoré Leclerc dostal, sa týkala aj skôr spomínaného problému so spotrebou paliva. Mal ho aj predtým? "Nie, nie," odpovedal. "Bol to len dôsledok motorového problému. Na rovinkách sme boli veľmi pomalí a tým pádom sme na nich trávili viac času. Míňali sme viac paliva ako normálne, takže to bol len dôsledok chýbajúceho výkonu."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk