F1.sk F1.sk

Leclerc priznal, že ignoroval nariadenie Ferrari (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Leclerc priznal, že ignoroval nariadenie Ferrari (VIDEO)

Charles Leclerc nemal v Bahrajne najlepší štart a opustil prvé miesto, ktoré si vybojoval v kvalifikácii, avšak po niekoľkých kolách sa ukázalo, že má najlepšiu rýchlosť spomedzi všetkých jazdcov a dral sa nahor.

Dotiahol sa aj na svojho kolegu Sebastiana Vettela, aby následne zahlásil "Chlapci, som rýchlejší". Nepriamo žiadal o umožnenie dostať sa na prvé miesto, ale súhlas nedostal. 

V televízii sme to síce nepočuli, ale ako potvrdzujú zábery z jeho auta z F1 TV, mladík dostal nasledujúcu informáciu: "Dve kolá ostaň na pozícii, dve kolá ostaň na pozícii." Toto však Monačan nedodržal a už po malej chvíli sa dostal pred Vettela. Zaútočil v prvej zákrute a vyšlo mu to.

"Len som im chcel dať vedieť," reagoval Leclerc na svoju pôvodnú správu. "Myslím, že potom som dostal správu, ktorou mi hovorili, že dve kolá mám ostať tak, ako to je, ale na ďalšej rovinke sa mi naskytla príležitosť a využil som ju. Vyšlo to."

Ferrari v tom čase s Vettelom o tejto záležitosti vôbec nekomunikovalo a neinformovalo ho o skutočnosti, že Leclerc má držať pozíciu. Tím však oboch svojich jazdcov varoval už pred pretekmi; vo vzájomnom súboji si mali dávať obrovský pozor.

"Keď bojujete so svojim kolegom, vždy je to náročné, lebo je to spojené s veľmi veľkým rizikom," poznamenal Leclerc. "Myslím si, že v každom tíme vás už pred pretekmi varujú. Povedia, že rôzne veci môžete skúšať na ostatných jazdcov, ale pri kolegovi musíte zachovať opatrnosť. Je to normálne."

"V piatom kole sa mi však naskytla príležitosť a neváhal som. Bol som rád, že to vyšlo už na prvý pokus - hlavne po tom zlom štarte. Bol som spokojný s tým, ako to dopadlo," dodal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk