F1.sk F1.sk

Norris sa teší zo šiesteho miesta, mohol však jazdiť aj útočnejšie
zdroj: McLaren

Norris sa teší zo šiesteho miesta, mohol však jazdiť aj útočnejšie

Lando Norris má za sebou prvé dva súťažné víkendy v "efjednotke". Do oboch veľkých cien vstupoval ako ôsmy, aby nakoniec vybojoval dvanáste, respektíve šieste miesto. Na svojom konte má teda prvých osem bodov.

"Naše tempo bolo veľmi dobré - a hlavne v prvom stinte," skonštatoval mladučký Angličan. "Myslím si, že som mohol jazdiť aj o niečo útočnejšie. Miestami som bol v prvej zákrute príliš mäkký, mohol som predbiehať, ale nechcel som riskovať zablokovanie kolies alebo nejakú inú hlúposť. Vedel som totiž, že mám rýchlosť a preteky sú dlhé."

"Bola to zábava, omnoho väčšia zábava ako v Austrálii. Dokázal som sa dostávať pred jazdcov, predbiehať a pretekať sa s nimi. Nebolo to len o tom, že by som mal šťastie. Všetko bolo omnoho zábavnejšie."

McLaren vybojoval svoj najlepší výsledok od minuloročnej VC Austrálie, kde skončil Alonso piaty. Norris mal z toho značnú radosť: "A nielen za seba, ale aj za tím. Boli to moje druhé preteky a šieste miesto je veľmi dobré."

"Jediným mínusom tohto dňa bol Carlosov defekt a teraz ani neviem, čo sa to stalo," pokračoval úradujúci vicemajster F2. "Počas celého víkendu bol silný a na bodoch sme určite mohli mať dve autá."

"Aj ja som sa v prvom kole s niekým dostal do kontaktu a prepadol som sa - vtedy som si myslel, že to bude omnoho ťažšie. Zo štrnásteho miesta, či na akom sme boli, bolo potom ťažké dostať sa na šieste, ale ukázalo sa, že máme dobrý potenciál."

"V niektorých momentoch pretekov som na to musel šliapať o niečo tvrdšie, ako by som chcel a preto sa ma potom Kimi na konci dokázal tak držať. Zo šiesteho miesta mám veľkú radosť," dodal Lando Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Magazín

Pozri viac