F1.sk F1.sk

Bottas hovorí o super-náročných pretekoch, na prednom krídle mal igelitku
zdroj: TASR/AP

Bottas hovorí o super-náročných pretekoch, na prednom krídle mal igelitku

Valtteri Bottas bol po austrálskom súťažnom víkende poriadne vymotivovaný a nabudený, avšak bahrajnské predstavenie už také pozitívne nebolo. Chýbala mu rýchlosť, no napriek tomu nakoniec skončil druhý a udržal si majstrovské vedenie.

V prvom rozhovore po pretekoch Fín prezradil, že prešiel cez igelitovú tašku, ktorá sa mu zachytila na prednom krídle a potom to už nebolo ideálne. Sám však nevedel povedať, kedy presne sa tak stalo.

"V úvode som trochu doplatil na vietor, do prvej zákruty som brzdil neskoro," skonštatoval Bottas. "Pokúšal som sa udržať si miesto, ale prišiel som o dve pozície. Kvôli vetru som spravil pár chýb, ale mám pocit, že aj ostatní jazdci. Bolo neskutočne ťažké udržať si rytmus."

"Keď som zozadu necítil žiadny tlak a predo mnou bola takisto veľká medzera, tak som si dokázal šetriť aj motor. Nuž a treba povedať, že v istom okamihu sa mi na prednom krídle zachytila igelitka, ktorá ma pripravovala o výkon. Neboli to teda perfektné preteky."

Valtteri Bottas má na svojom konte jedno prvé a jedno druhé miesto, ako aj dodatočný bodík za najrýchlejšie kolo. Po dvoch víkendoch teda disponuje 44 majstrovskými bodmi.

"Tie bodíky za najrýchlejšie kolo sa napokon budú rátať," pripomenul. "V tejto chvíli o ne možno ani príliš nejde, ale rátať sa bude na konci šampionátu. Už viackrát sme pritom videli, že môžu rozhodovať veľmi malé odstupy."

"V Bahrajne sme na tento bod pri veľkej sile Ferrari príliš nemali a bodík získali oni. Bude to však dôležité. Celkovo to boli super-náročné preteky, no s osemnástimi bodmi som spokojný. V konečnom dôsledku bude totiž kľúčom k úspechu konzistentnosť," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Magazín

Pozri viac