F1.sk F1.sk

Vettel doplatil na delamináciu pneumatiky
zdroj: TASR/AP

Vettel doplatil na delamináciu pneumatiky

Sebastian Vettel sa v priebehu Veľkej ceny Bahrajnu dopustil ďalšej zo série svojich chýb. Veľmi nápadne pripomínala tie, ktoré sme videli v druhej časti minulej sezóny: pri boji so súperom spravil hodiny.

Nemec sa nechcel príliš vyhovárať, ale pri zamýšľaní sa nad možnou príčinou problému hovoril o silnom vetri a aj o tom, že pri prejazde tesne za Hamiltonom jeho auto stratilo optimálny prítlak. Otočenie monopostu prišlo veľmi nečakane a sám ho nepredpokladal.

V konečnom dôsledku to malo nepríjemný následok: pneumatiky sa pri šmyku poškodili a ostali sploštené. Keď na to s nimi potom poriadne dupol, vibrácie auta boli natoľko silné, že zlomili predné krídlo.

"Nemyslel som si, že je to až také zlé, ale ľavá zadná pneumatika sa asi delaminovala," skonštatoval Vettel narážajúc na to, že sa z gumy odlúpla vrchná vrstva. "Pirelli to ešte skúma a hľadá, kde je zvyšok pneumatiky. Preto som mal napokon veľmi silné vibrácie a na rovinke to spôsobilo odlomenie predného krídla."

Túto úvahu potvrdil aj hovorca Pirelli. "Vettel dostal vo vysokej rýchlosti šmyk, čo spôsobilo veľké poškodenia všetkých štyroch pneumatík," povedal pre RaceFans. "Najväčšiu záťaž pocítila ľavá zadná pneumatika, ktorá sa potom na drsnom bahrajnskom asfalte odlupovala..."

"Pravá predná pneumatika bola zasa jediná, ktorá po tomto incidente utrpela defekt: ostatné tri ostali natlakované. Všetko toto bolo priamym dôsledkom šmyku, ktorý dostal vo vysokej rýchlosti. Pred touto udalosťou s pneumatikami nebol žiadny problém," dodal hovorca Pirelli.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Magazín

Pozri viac