F1.sk F1.sk

Verstappenovi vzalo pódium bezpečnostné vozidlo: Aj tak sme si ho nezaslúžili
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappenovi vzalo pódium bezpečnostné vozidlo: Aj tak sme si ho nezaslúžili

Red Bull Racing chýba na bahrajnskom pódiu už od začiatku hybridnej éry. Dnes mal Max Verstappen šancu to zmeniť, no aj tá sa objavila len kvôli problémom Charlesa Leclerca. V posledných kolách však muselo vyjsť na trať bezpečnostné vozidlo, ktoré Verstappena pripravilo o tretiu priečku. Ten však nesmúti, podľa neho môže byť Red Bull rád, že to dopadlo tak, ako to dopadlo.

"Ak mám byť úprimný, to pódium sme si ani nezaslúžili. Zo štvrtého miesta teda nie som veľmi sklamaný," povedal reportérke Sky Sports F1 Max Verstappen. "Stále je to lepšie než to, čo ukázali preteky. Veď sme vôbec nemali rýchlosť."

Red Bullu skutočne chýba rýchlosť, čo potvrdzujú aj výkony Pierra Gaslyho. Tomu tak nevyhovuje nepredvídateľné správanie monopostu RB15, až sa zdá, že v pretekoch boli namiesto dvoch áut Toro Rosso rovno tri.

Na nastavenia sa sťažoval aj Verstappen, no auto predsa len dokázal skrotiť lepšie ako Francúz po jeho boku. "Nemohli sme nič robiť, pri tom vetre som sa len veľa šmýkal. Grip som nemal v podstate nikdy, takže som len manažoval pneumatiky. A balans auta celkovo nebol dobrý. Snažil som sa prežiť a priviezť to do cieľa. Asi nastavenia, ktoré sme spravili pred kvalifikáciou, boli opačné. V pretekoch ich meniť nemôžete, čo nie je dobré."

Rodák z belgického Hasseltu napokon preteky nemusel ani len dokončiť. Kolízia v úvode s rozbehnutým Carlosom Sainzom ho mohla vyjsť draho. Bolo až prekvapivé, že to jeho Red Bull ustál bez ujmy.

"On sa rozhodol, že pôjde po vonkajšku a brzdil neskoro. Ja som však tiež brzdil neskoro. Myslím si, že on mal zato, že ja tam už nie som. Pri týchto autách nevidíte, čo je vedľa vás. On zatočil, ale ja som tam stále bol. Preto sme mali kontakt. Bol to asi len problém s výhľadom," zhodnotil Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Magazín

Pozri viac