F1.sk F1.sk

Brundle sa obáva toho, že Kubica na to možno už nemá
zdroj: ROKiT Williams Racing

Brundle sa obáva toho, že Kubica na to možno už nemá

Robert Kubica sa po ôsmich rokoch vrátil do Formuly 1, ale zatiaľ to s ním nevyzerá práve najlepšie. Výkonnostne nestačí na kolegu Georga Russella a aj keď to zdôvodňuje inak sa správajúcim autom, nie je to optimálne.

Jacques Villeneuve už jeho návrat otvorene spochybnil a teraz vyjadril pochybnosti aj ďalší z bývalých pretekárov Martin Brundle.

"Keď sa pozriem na fyzickú pripravenosť jazdcov a na obratnosť a šikovnosť, aké sú potrebné pre jazdu s týmito autami..." zamýšľal sa Brundle v rozhovore pre Sky Sports. "Keď sa s jazdcami rozprávam o tom, koľko trénujú v posilňovni a koľko parametrov auta musia neprestajne meniť..."

"A okrem toho si predstavte, aké vyrovnané to je aktuálne v strede poľa. Ak chce byť Robert konkurencieschopným pilotom F1, tak ho čaká obrovská výzva. Celkovo je to však rozprávkový príbeh a veľmi ho obdivujem."

"Každý si vie pozrieť videá z jeho rely-predstavení, ktoré prišli po nehode," pokračoval Martin Brundle. "Je neuveriteľný. Ale fyzické vlastnosti, ktoré sú potrebné pre ovládanie auta F1, ako aj komplexnosť a šikovnosť, akú jazdec potrebuje, pre neho môže byť príliš veľkou výzvou. Obávam sa."

Brundle okrem toho hovoril aj o Valtterim Bottasovi, ktorý je pod tlakom v Mercedese. Musí odviesť lepšiu prácu ako v minulom roku, pretože ho nahradí Esteban Ocon.

"Vie, že ak neodvedie očakávanú robotu, príde o kokpit. Esteban Ocon to bude veľmi pozorne sledovať. V Austrálii odviedol neskutočne dobrú prácu a keď som s ním po pretekoch robil rozhovor, mal oči divého zvieraťa," skonštatoval Brundle. "Pokúsil sa o zmenu svojej osobnosti a vyskúšal aj iné veci. Má napríklad aj bradu, čo by sa podľa niektorých odborníkov v súčte mohlo postarať o nejaký rozdiel."

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk