F1.sk F1.sk

Storey: Neprišli sme sem pre to, aby sme skončili na druhom mieste
zdroj: Twitter/Rich Energy

Storey: Neprišli sme sem pre to, aby sme skončili na druhom mieste

Hlavným sponzorom Haasu je od tohto roku spoločnosť Rich Energy, ktorá svoj energetický nápoj rada prezentuje heslom "Lepší ako Red Bull". Ideálne by bolo dosiahnuť niečo takéto aj na trati...

Lídrom Rich Energy je chlapík menom William Storey, ktorý na prvý pohľad upúta netradičným zjavom. Približne šesť či sedem rokov sa vraj neholil a na jeho brade to je vidieť. Prirovnávali ho aj k členovi skupiny ZZ Top, ale sám si z toho ťažkú hlavu nerobil. "Keď sa oslobodíte od toho, čo si myslia ostatní, spravíte prvý krok k úspechu," povedal v rozhovore pre Bild.

Ako prišiel k myšlienke investovať do tímu F1? "Obdivoval som Ayrtona Sennu i Nigela Mansella," odvetil. "Mám rád i box, ale Formula 1 je pre mňa šport číslo 1. Najskôr sme chceli kúpiť Force Indiu, ale nevyšlo to napriek tomu, že sme predložili najvyššiu ponuku. Potom nás kontaktovali viaceré tímy a Haas bol pre nás najlepšou alternatívou."

Storey priznal, že v padoku F1 sa pohybuje "veľmi veľa inteligentných a rozumných ľudí, ktorí sa správajú veľmi civilizovane". Mínusom je však iná vec: "Azda je to tu všetko až príliš malomeštiacke..."

Vráťme sa k spomínanému sloganu "lepší ako Red Bull", resp. po anglicky #betterthanredbull. Vyjde to? "Áno," skonštatoval 40-ročný Brit. "Ale poraziť nechceme len Red Bull. Aj Toro Rosso. A nielen na trati, ale aj mimo nej. Chceme, aby supermarkety predávali náš nápoj a nie Red Bull."

Zdolaním Red Bullu chce Rich Energy vyslať prvý jasný signál, ale jednoduché to nebude. Spomínaný nápoj môže väčšina ľudí kúpiť akurát tak prostredníctvom jeho internetovej stránky, ale na pultoch predajní ho nevidíme. Bild pripomenul, že v Nemecku ho v obchodoch vôbec nedostať. "Na tom práve pracujeme a meníme to. Venujeme sa zvýšeniu našej prítomnosti v Nemecku," vysvetlil Storey.

"Vo Formule 1 chceme ostať dlhodobo a dlhodobo chceme spolupracovať s Haasom. Keď o tom hovorím, tak myslím na časové obdobie dvadsiatich rokov, alebo ešte viac. A všetko, čo som doposiaľ v F1 zažil, mi ukazuje, že sme tu správne. A áno, chceme aj titul. Neprišli sme sem pre to, aby sme skončili na druhom mieste," dodal William Storey.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk