F1.sk F1.sk

Magnussen a sobotňajšia novinka: Sme lepší ako Red Bull
zdroj: TASR/AP

Magnussen a sobotňajšia novinka: Sme lepší ako Red Bull

Haas sa v kvalifikácii na Veľkú cenu Bahrajnu vypol k veľmi solídnemu výkonu. Kevin Magnussen obsadil dokonca šieste miesto, takže bol najlepší zo zvyšku sveta. Na Maxa Verstappena pritom stratil len absolútne minimum, konkrétne päť tisícin sekundy.

"To, že sme lepší ako Red Bull, je pre nás novinka," usmial sa Magnussen. "Netuším, či oni spravili niečo zle, alebo čo sa to stalo. Kľúčom k úspechu bolo veľmi, veľmi dobré kolo. Pri druhom pokuse som sa chcel ešte zlepšiť, ale to by som z klobúka musel vytiahnuť niečo ozaj výnimočné."

Dán vzápätí pokračoval: "Do kvalifikácie som vstupoval s vedomím, že máme dobré auto. Počas celých jázd nás napokon nič nenarušilo a nerozhodilo, čo je ozaj dobrý signál."

Haas sa však dlhodobo ukazoval v kvalifikácii lepšie ako v pretekoch, takže zatiaľ nie je priestor pre eufóriu. "Vykonali sme pár zmien a dúfame, že pomôžu," skonštatoval Magnussen, ktorý sa začudoval výkonu niektorých konkurentov: "Renault bol ešte v piatok ozaj silný, hlavne pri dlhých jazdách. Teraz sú až takto vzadu, čo je pre nás trochu nápomocné."

"Pri dlhých jazdách vyzerali ako náš najsilnejší súper a aj v Austrálii boli v pretekoch dobrí. Zajtra potrebujeme odviesť dobrú prácu a zo vzniknutej situácie vytĺcť kapitál," dodal Kevin Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk