F1.sk F1.sk

Leclerc: Naši súperi ešte neukázali všetko
zdroj: TASR/AP

Leclerc: Naši súperi ešte neukázali všetko

Ferrari bolo v piatkových tréningoch veľmi silné, ale otvorene priznalo, že na rozdiel od konkurencie využívalo aj silnejšie motorové režimy. Mercedes sa "šetril" až na sobotu a zatiaľ neodkryl karty. Ibaže možno ich celkom neodkryli ani červení...

"Pochopiteľne to bol dobrý piatok a po stránke balansu auta sme dosiahli pokroky," povedal Charles Leclerc. "Každým kolom sa cítim lepšie a lepšie, ale nemôžeme lietať. Som si v zásade istý tým, že naši súperi ešte neukázali všetko. Sobota pre nás rozhodne nebude jednoduchá."

Monačan však priznal, že Ferrari v piatok bez problémov zvládlo celý naplánovaný program. "Navyše sme v reprezentatívnych podmienkach odjazdili aj niekoľko rýchlych kôl, pretože tretí tréning bude opäť vo väčšej horúčave, ako kvalifikácia."

"Dúfam, že urobíme správne rozhodnutia a ja sám zvládnem všetko správne," skonštatoval Leclerc. "Potom uvidíme, čo bude možné dosiahnuť."

Na možnú pole position ešte 21-ročný mladík myslieť nechce. "Spravím však všetko pre to, aby som ju získal," odpovedal. "Po stránke pretekového tempa sme na tom veľmi dobre a pravdepodobne sme tu zatiaľ mali najrýchlejšie auto. To je dobré znamenie. A aj preto, že na tomto okruhu sa bude predbiehať pomerne ľahko - hlavne s dodatočnou DRS zónou. Nevyzerá to zle."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk