F1.sk F1.sk

Binotto priznal, že s Leclercom v Austrálii asi mal ísť po dodatočný bod
zdroj: Scuderia Ferrari

Binotto priznal, že s Leclercom v Austrálii asi mal ísť po dodatočný bod

Ferrari sa v závere Veľkej ceny Austrálie zachovalo čudne. Za piatym Charlesom Leclercom bola obrovská medzera, vďaka ktorej bez problémov mohol zájsť pre nové pneumatiky a pokúsiť sa zaznamenať najrýchlejšie kolo pretekov, za ktoré sa po novom udeľuje majstrovský bod.

Scuderia však k tomuto kroku nepristúpila a najrýchlejšie kolo napokon zaznamenal Valtteri Bottas z konkurenčného Mercedesu. Vzhľadom na to, že sa mu to podarilo na starých gumách, môžeme predpokladať, že Leclerc by s novým obutím mohol byť rýchlejší.

"Pochopiteľne, že to bol dôležitý bod a na konci sezóny budú rozhodovať práve body," skonštatoval šéf Ferrari Mattia Binotto na svojom piatkovom stretnutí s novinármi. "Charlesa sme nezastavili a nedali sme mu nové pneumatiky, aj keď sme tak mohli spraviť. A prečo sme to nespravili? Boli to prvé preteky a nechceli sme zbytočne príliš riskovať."

"Mali sme tak spraviť? Asi áno. Poučili sme sa: v podstate sme mali bezpečnú situáciu, mohli sme ho povolať a pokúsiť sa o to. Ale opakujem: niečo sme sa naučili a nabudúce možno zastaneme," dodal Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk