F1.sk F1.sk

Binotto: Leclerc môže byť rýchlejší ako Vettel a môže aj vyhrať
zdroj: TASR/AP

Binotto: Leclerc môže byť rýchlejší ako Vettel a môže aj vyhrať

Ferrari pred sezónou avizovalo, že tímovou jednotkou bude skúsenejší Sebastian Vettel, ktorý bude v hraničných situáciách 50:50 zvýhodnený. Prvá takáto udalosť prišla už v Austrálii, kde mal s autom zjavný problém a Scuderia jeho kolegu pribrzdila.

V úvode pretekov bol Vettel rýchlejší, avšak po prezutí na mediumky začalo jeho tempo výrazne padať. Ferrari to doposiaľ príliš nevysvetlilo, ale v záujme vyhnutia sa možnému internému súboju dostal Leclerc informáciu, že má držať pozíciu.

"Sebastian bol vpredu a do konca ostávalo desať kôl. Nechceli sme nič riskovať a podľa nás to bol správny prístup," povedal šéf tímu Mattia Binotto,  ktorý sa bál aj preto, lebo Vettel a Leclerc sa ťukli už v prvej zákrute pretekov.

Podľa Taliana tento krok neznamená, že Leclerc nebude môcť ukázať svoje kvality. "Charles môže jazdiť tak rýchlo, ako len chce," hovoril Binotto na svojej piatkovej bahrajnskej tlačovke. "Môže získať pole position a môže sa udržať vpredu. V tom mu nebránime."

Jedna veta však z Binottových úst neznie. Niečo také, ako "Charles môže Sebastiana predbehnúť" sme veru zatiaľ nepočuli. Pravdepodobne v tomto bude teda malá Vettelova výhoda, ale nechajme sa prekvapiť. Ak by bol Monačan dlhodobo rýchlejší, sotva by Ferrari ďalej hralo na Nemca. Zatiaľ sa však ako rýchlejší nejaví.

"Podľa mňa je dôležité, aby naši jazdci spolu nebojovali a nepodstupovali žiadne riziká. Počkajme si na to, ako sa vyvinú ďalšie podujatia a ako na to zareagujeme. Ak bude Charles po prvom kole vpredu a na čele bude aj na konci pretekov, tak vpredu aj ostane."

V minulom roku Ferrari nekonalo celkom logicky a v niektorých okamihoch Vettela nepodporilo tak, ako by malo. V talianskej kvalifikácii bol zvýhodnený Kimi Räikkönen, ktorý už nemal reálnu šancu na titul a napríklad v Hockenheime Kimi Sebastiana dosť dlho brzdil, no Scuderia nekonala.

Vettela to zjavne nahlodalo. "Pre jazdca je dôležité, aby cítil dôveru zo strany tímu," skonštatoval Binotto. "Robíme všetko pre to, aby sa Sebastian cítil dobre. Najdôležitejšie je však mať dobré auto. Ak ho máte, všetko je ľahšie. Toto je teda moja najvyššia priorita. Auto, ktoré Sebastianovi sedí."

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk