F1.sk F1.sk

Red Bullu to zatiaľ neklape s mäkkými gumami, Max a Pierre si všimli silu Ferrari
zdroj: TASR/AP

Red Bullu to zatiaľ neklape s mäkkými gumami, Max a Pierre si všimli silu Ferrari

Red Bull Racing toho v piatkových tréningoch veľa neukázal. Max Verstappen obsadil šieste miesto a bol o niečo pomalší ako Nico Hülkenberg z Renaultu. Potešiteľné môže byť jedine to, že tento tím bol pomerne blízko Mercedesu.

"Je to OK, ale môže to byť aj lepšie," povedal Verstappen. "Ešte sa nám nepodarilo nájsť správne nastavenie. Čaká nás určitá práca, zapracovať musíme hlavne na mäkších pneumatikách. Necítil som s nimi taký grip, aký by som potreboval. Ešte sa na to musíme pozrieť."

Holandský pretekár nebol spokojný ani s prerušením dodávky výkonu, pričom tento fenomén pocítil minimálne vo dvoch kolách. "V najrýchlejšom kole som mal problém s výkonom, jednoducho som nemal plný výkon..."

"S mediumkami sme vyzerali byť pomerne konkurencieschopní, s týmito gumami som mohol byť aj prvý. Na výjazde z poslednej zákruty však s výkonom niečo nebolo v poriadku a stratil som tam tri desatiny. V niektorých smeroch sme konkurencieschopní, ale po stránke kvalifikácie tak nevyzeráme. Ešte nás teda čaká nejaká tá práca," dodal Max Verstappen.

Pierre Gasly sa svojmu kolegovi výkonnostne zatiaľ nepribližuje a tentoraz bol až dvanásty najrýchlejší. "Prvý tréning bol dobrý a mali sme slušnú rýchlosť. Aj začiatok druhého tréningu bol dobrý," opisoval situáciu.

"Len jazda s mäkkými gumami bola akási zmätočná. Prvú jazdu som nemal dobrú, v prvej zákrute som totiž narazil na premávku. Skúšali sme aj niečo, čo napokon nefungovalo, takže to nebola najčistejšia jazda."

"Podľa mňa sme sa však vybrali dobrým smerom. S mäkkými gumami nám chýba rýchlosť, ale večer na tom zapracujeme a do zajtrajšieho dňa nájdeme dodatočný výkon," dodal Gasly.

Obaja pretekári tohto tímu dostali aj otázku týkajúcu sa Ferrari, ktoré sa odrazu prebralo. "Neviem, čo to s nimi bolo v Melbourne, ale opäť sú veľmi silní," prikývol Verstappen, na ktorého nadviazal Gasly: "Vedeli sme, že budú rýchli - a hlavne na tejto trati. Rýchli tu boli každý rok, Austrália bola jednoducho veľmi čudná. Vyzerajú byť veľmi silní."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk