F1.sk F1.sk

F1 chce so zverejnením pravidiel šasi počkať, veľké tímy by vraj mohli mať výhodu
zdroj: Pirelli Motorsport

F1 chce so zverejnením pravidiel šasi počkať, veľké tímy by vraj mohli mať výhodu

Zatiaľ čo tímy by najradšej videli pravidlá pre rok 2021 podľa možnosti aj hneď, aby mohli okamžite začať pracovať na nových autách, vedenie F1 má z takéhoto postupu obavy. Čím skôr pravidlá vyjdú, tým väčšiu výhodu by mohli mať top tímy, ktoré s rozpočtami nemajú problémy. Na nové pravidlá ohľadom šasi tak pravdepodobne budeme čakať.

Problémom je však Športový kódex FIA, ktorý požaduje, aby boli pravidlá pre rok 2021 spísané pred 30. júnom. Tímy momentálne rokujú o tom, že by sa tento termín predsa len posunul. Podľa Autosportu to väčšina podporí. Ak sa na posunutí termínu podarí dohodnúť a všetko bude v súlade so súčasnými pravidlami, pravidlá šasi by mohli byť zverejnené v decembri tohto roka.

Ross Brawn už v decembri hovoril o svojich obavách z toho, že veľké tímy na skorom zverejnení pravidiel zarobia. "Nechceme, aby tímy s veľkými zdrojmi vyštartovali skôr ako tí, ktorí toľko peňazí nemajú."

"Vybalansovať je to ale náročné, pretože rovnako dobre možno povedať, že čím neskôr tímom dáme tieto informácie, tým viac to bude vyhovovať tímom s dobrými zdrojmi," uvedomuje si Brawn. "Tímy budú mať asi rok a pol na to, aby popracovali na autách. Myslím si, že to bude vhodný časový horizont. Akonáhle budú mať vyrobené autá pre rok 2020, môžu sa koncentrovať na sezónu 2021."

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk