F1.sk F1.sk

Leclerc si nemyslí, že problémy Ferrari majú koncepčný charakter
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc si nemyslí, že problémy Ferrari majú koncepčný charakter

Pre Ferrari bude bahrajnský víkend momentom pravdy. Bola Austrália len chvíľkovým zlyhaním alebo je v útrobách SF90 niečo v neporiadku? Obaja piloti tímu sa zhodujú, že pocity, ktoré z auta mali v Barcelone istotne neboli dielom náhody.

Novic v tíme Charles Leclerc potvrdil, že Ferrari ešte nemá všetky odpovede na nedostatky austrálskej výkonnosti. Po silných predsezónnych testoch, kedy si obaja piloti auto nevedeli vynachváliť prišla krutá realita Albert Parku. Nedostatok dôvery v auto, možno problémy s nastavením a možno problémy s chladením. Teórií, ktoré mali „odpovede“ na slabé predstavenie Ferrari bolo naozaj mnoho.

Tím následne prešetril dôvody sklamania a podľa slov pilotov i šéfov prijal pred Bahrajnom patričné opatrenia. Opäť sa ale úplne zmenia vonkajšie okolnosti, Charles Leclerc a Sebastian Vettel síce očakávajú zlepšenie, zároveň však krotia očakávania. Všetko sa ešte len uvidí.

„Očakávame, že budeme konkurencieschopnejší, náš balík je silný a máme tiež nejaké odpovede na nedostatky z Austrálie. Myslím, že nemáme všetky, ale niektoré áno. Takže uvidíme, či to boli len špecifiká tamojšej trate alebo je to niečo iné. Som ale spokojný s balíkom, ktorý máme,“ hlása odhodlane Charles Leclerc.

„Po Barcelone sme očakávali viac, ale na druhú stranu tam bolo aj veľa pozitív,“ hovorí mladý Monačan na margo úvodného víkendu. Leclerc zopakoval, že Albert Park rozhodne nie je žiadny lakmusový papier, ktorý nám ukázal čisté fakty.

„Melbourne nie je žiadny reprezentatívny okruh z hľadiska výkonnosti auta, čo ale neznamená, že sme takí silní, akí by sme chceli byť,“ hovorí Leclerc. „Máme ešte veľa práce, no ja som si istý, že sme za tie dva týždne odviedli dobrú prácu.“

„Dobre viem, že ja sám som v kvalifikácií aj pretekoch urobil veľa chýb. Pokúsim sa ich už nezopakovať,“ povedal Leclerc, podľa ktorého problémy Ferrari nemajú koncepčný charakter.

„Nemyslím, že máme fundamentálne problémy v koncepte auta. Podľa mňa to je len o vyladení. V Austrálii sme neukázali výkonnosť nášho auta, ale sme si istí, že tu v Bahrajne môžeme byť lepší,“ uzavrel Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk