F1.sk F1.sk

Magnussen pochybuje, že Bahrajn potrebuje tretiu DRS zónu
zdroj: TASR/AP

Magnussen pochybuje, že Bahrajn potrebuje tretiu DRS zónu

Druhé podujatie sezóny ešte ani len nezačalo a už tu máme drobnú kontroverziu. Rozhodnutie zaviesť na okruhu v Bahrajne tretiu DRS zónu sa nestretlo s veľkým pochopením. Nechápe ho ani dánsky pilot v službách Haasu Kevin Magnussen, podľa ktorého predbiehanie na tejto trati nikdy nebolo náročné, preto vôbec nie je potrebná.

Popri štandardných DRS zónach na cieľovej a alternatívnej cieľovej rovinke za desiatou zákrutou sa tento rok pridá ešte jedna. Padlo rozhodnutie, podľa ktorého budú môcť piloti využiť otvorené zadné krídla aj na druhej rovinke medzi zákrutami tri a štyri. Toto rozhodnutie sa nestretlo s nadšením zo strany fanúšikov, ani pilotov.

„Povedal by som, že toto bola vždy trať, na ktorej nebolo predbiehanie náročné,“ povedal novinárom v Bahrajne Kevin Magnussen. „Pre mňa to teda nie je nevyhnutné. Myslím, že niektoré ostatné okruhy to potrebujú viac.“

Dánsky pilot tu vlani skončil na vynikajúcom piatom mieste a sám pripúšťa, že ak mu nová DRS zóna pomôže k lepšiemu výsledku, nebude sa na jej existenciu nijak ponosovať.

„Ťažko povedať. Ak z toho napokon budem mať nejakú výhodu, potom poviem, že to bolo perfektné rozhodnutie. Ak to tak nebude, vyhlásim opak. Je to však tak, ako to je. Dúfajme, že to zlepší šou pre fanúšikov,“ povedal Magnussen.

Okruh v Bahrajne sa tradične radí medzi jazdcami k veľmi obľúbeným miestam. Šiesty muž poradia úvodnej Veľkej ceny Austrálie nie je výnimkou. „Je to dobrá trať. Má z každého rožku trošku. Máte tu niekoľko rýchlych zákrut, brzdenie i príležitosti na predbiehanie. Je to dobré miesto na pretekanie.“

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk