F1.sk F1.sk

Pérez tvrdí, že Stroll má v pretekoch lepšie tempo ako Hulk či Ocon
zdroj: Pirelli Motorsport

Pérez tvrdí, že Stroll má v pretekoch lepšie tempo ako Hulk či Ocon

Lance Stroll podal v Austrálii veľmi dobrý výkon. Najskôr síce vypadol už v prvej časti kvalifikácie, avšak v pretekoch sa predral na deviate miesto a získal dva body. Sergio Pérez pôvodne postúpil do Q3, ale v pretekoch bol pomalší a klesol na trinástu priečku.

Má pocit, že Stroll je veľmi silný a lepší ako Esteban Ocon či Nico Hülkenberg, teda jeho bývalí kolegovia z Force Indie. 

"Esteban a Nico mali pomerne podobný prístup a vždy sa zdalo, že po stránke pretekového tempa majú tak trochu problémy," povedal Sergio Pérez vo štvrtok v Bahrajne. "Ale Lancovo pretekové tempo je zo všetkých mojich tímových kolegov najbližšie k tomu môjmu."

"Počas nedieľ je dosť dobrý. Dosť ma to prekvapilo, pretože pri dlhých jazdách som to s predchádzajúcimi kolegami zvykol mať jednoduchšie, ale teraz to neplatí. Dobre chápe, čo je potrebné v nedeľu spraviť. A je to fajn, pretože práve toto potrebujete pre získavanie bodov - a hlavne v takomto vyrovnanom strede poľa."

Mexičan si v tejto súvislosti uvedomil, že jazdca v slabom aute je veľmi ťažké posudzovať. Stroll sa v minulom roku v monoposte Williamsu len trápil a nemohol predviesť, čo v ňom je.

"Je veľmi ťažké niekoho posudzovať," hovoril ďalej Pérez. "V F1 do veľkej miery ide o výkon auta. Má rýchlosť i talent, tvrdo pracuje. Myslím si, že bude pravidelne bodovať, čo je pre tím skvelé. Na to, aby sme skončili medzi konštruktérmi na štvrtom mieste, potrebujeme, aby každý víkend bodovali obe autá. V Austrálii dostal z auta spolu s tímom a vďaka stratégii maximum. Toto potrebujeme až do Abú Zabí."

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk