F1.sk F1.sk

Russell nevidel štartový semafor, sledoval len odraz v Paddock Clube
zdroj: Williams

Russell nevidel štartový semafor, sledoval len odraz v Paddock Clube

George Russell má za sebou prvé preteky svojej kariéry a ako priznal, začali sa celkom netradične. Kvôli vysokým zadným krídlam monopostov totiž nevidel na semafor a o tom, kedy zhasli červené svetlá, sa dozvedel len vďaka odrazu na oknách hlavnej boxovej budovy.

"Prišiel som na štartový rošt, pozrel som sa hore a uvedomil som si, že nič nevidím. Istým spôsobom som sa pos**l," usmieval sa mladý pretekár Williamsu. "Tak som sa porozhliadal a napokon som svetlá uvidel vďaka odrazu v oknách Paddock Clubu."

"Sedel som tam s hlavou vytočenou v 45-stupňovom uhle. Môj štart bol hrozný, pretože som sa pár sekúnd len obzeral dookola... potom som si odrazu všimol, že svieti už piate svetlo a ruku som mal ešte na nesprávnej pozícii."

Už v Melbourne sa na niečo podobné sťažoval aj druhý pilot Williamsu Robert Kubica. Ten takisto štartoval z posledného radu a doplatil na skutočnosť, že zadné krídla sú po novom o 70 milimetrov vyššie a o 100 milimetrov širšie.

Nie je vylúčené, že rovnaký problém budú mať jazdci všade. "V Melbourne však trať trochu klesá, takže zadné krídlo sa zdá byť vyššie. Neviem, či to bude takéto na všetkých okruhoch, uvidíme v nedeľu. Pravdepodobne budeme štartovať z podobnej pozície..."

Russell sa v ďalšej časti rozhovoru zamýšľal aj nad výkonom Williamsu. Priznal, že tím sa v posledných dňoch pred testami veľmi ponáhľal a asi sa až unáhlil. "Kvalita pravdepodobne nie je na normálnom štandarde."

"Myslím si však, že náš celkový balík je možno o niečo lepší, ako aktuálne ukazujeme. Nie natoľko dobrý, aby sme poskočili vyššie, ale aspoň taký, že by sme boli o pár desatiniek vpredu. Ak vyťažíme maximum z toho, čo máme, budeme napredovať."

"Na konci tunela je určite svetlo, ale od toho tunela sme ešte dosť ďaleko. Nebudeme robiť nič drastické, pretože aj keby sme patrili medzi tri top tímy, tak by sme takúto stratu nestiahli za deň, týždeň a ani mesiac. Je to proces. Tím od konca minulého roku hovoril, že toto je dlhodobejší projekt a veci nevnímame z krátkodobého hľadiska," dodal George Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk