F1.sk F1.sk

Gaslymu slabšie predhriatie pneumatík vadilo, Hamiltonovi nie
zdroj: Twitter/Renault

Gaslymu slabšie predhriatie pneumatík vadilo, Hamiltonovi nie

Od tohto roku sme sa dočkali zmien pravidiel týkajúcich sa zahrievačov pneumatík. Tie už gumy nemôžu predhrievať na sto stupňov, ale len na 80. Tým pádom majú niektorí pretekári po výjazde z boxov problémy a technika zvaná "undercut" už možno nebude fungovať.

Problémy s touto skutočnosťou hlásil napríklad Kevin Magnussen z Haasu: "Áno, so zadnými gumami je to po výjazde z boxov dosť problematické."

Podobne bol na tom aj Pierre Gasly, ktorý krátko po výjazde z pitlane prišiel o pozíciu voči Daniilovi Kvjatovi. "Rozhodne to malo svoj vplyv," povedal Francúz. "Okamžite po výjazde z boxov som cítil, že to nie je ono. V prvých dvoch či troch zákrutach som sa viac kĺzal."

"Situácia je takto ťažšia - a to napriek tomu, že v Austrálii bolo teplejšie," hovoril ďalej Gasly. "Myslím si, že v chladnejšom počasí to nebude jednoduché."

Nie každý však mal takéto problémy a napríklad Lewisovi Hamiltonovi nič nevadilo. 

"Ja som s výjazdovým kolom problém nemal," zareagoval päťnásobný majster sveta. "Pneumatiky fungujú v tomto regióne celkom dobre. Osobne to vidím tak, že teploty zahievačov, na aké sme boli zvyknutí z minulosti, boli príliš vysoké."

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk