F1.sk F1.sk

Renault prinesie do Bahrajnu aerodynamické novinky, chce byť lídrom stredu poľa
zdroj: Pirelli Motorsport

Renault prinesie do Bahrajnu aerodynamické novinky, chce byť lídrom stredu poľa

Renault sa chcel v tomto roku dotiahnuť na trojicu top tímov, ale v Austrálii to tak príliš nevyzeralo. Teraz je pred nami Veľká cena Bahrajnu, kde to tím okolo šéfa Cyrila Abiteboula bude chcieť napraviť.

Siedme miesto Nica Hülkenberga síce nebolo úplne na zahodenie, ale Haas dopadol lepšie, pretože Kevin Magnussen skončil šiesty. Renault teda nevyhral ani boj o stred poľa.

"Chceme zdôrazniť pokrok, ktorý sme dosiahli po motorovej stránke a druhá veľká cena ročníka je príležitosťou na to, aby sme ho preukázali," povedal Abiteboul pred podujatím v Sachíre. "Prinesieme aj niekoľko aerodynamických noviniek, čo bude platiť na všetkých pretekoch."

"Našim cieľom je dostať obe autá na body a chceme preukázať kvalitu nášho tímu. Ak sa chceme udržať na našej ceste, musíme na seba byť tvrdí," skonštatoval Francúz.

Nováčik v tíme Daniel Ricciardo sa po VC Austrálie posťažoval na to, že bol veľmi zahltený rôznymi povinnosťami a ani sa nemohol koncentrovať na jazdenie. Renault funguje inak ako to, na čo bol zvyknutý. Už sa však dal dokopy.

"Medzi týmito dvoma víkendmi som si doprial trochu oddychu a zotavoval som sa. Do Bahrajnu mierim s pocitom nabitých batérií," uviedol pretekár z Perthu. "A je to okruh, na ktorom som vždy rád súťažil. V prvom rade sa potrebujeme postarať o dobrú kvalifikáciu a následne chceme potvrdiť pozíciu na čele stredu poľa."

"Existuje množstvo práce, ktorú vieme odviesť v záujme zlepšenia," poznamenal Nico Hülkenberg. "Vieme to a ak chceme zdolať ostatných členov stredu poľa, musíme pokračovať vo vývoji. S našim výkonom v Melbourne môžeme byť spokojní, ale v Bahrajne chcem viac."

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk