F1.sk F1.sk

Ferrari a Alfa Romeo potvrdili nasadenie Micka Schumachera
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari a Alfa Romeo potvrdili nasadenie Micka Schumachera

Tímy Scuderia Ferrari a Alfa Romeo Racing vydali v utorok ráno tlačové stanoviská, ktorými potvrdili budúcotýždňové nasadenie Micka Schumachera do oficiálnych testov F1, ktoré sa uskutočnia v Bahrajne.

Ferrari informovalo o tom, že Mick dostane na okruhu Sachír príležitosť v utorok, aby ho v stredu v aute SF90 nahradil Sebastian Vettel. Syn sedemnásobného majstra sveta v druhý deň presadne do Alfy Romeo C38, takže ho čakajú dva celé jazdné dni!

Ferrari okrem toho pridalo aj informáciu o tom, že Alfa Romeo okrem Micka nasadí aj ďalšieho člena Jazdeckej akadémie Ferrari (FDA) Calluma Ilotta. Ten však dostane šancu až v Barcelone.

Mick Schumacher jazdil s monopostom F1 ešte len raz; bol to však Benetton z roku 1994, s ktorým získal jeho otec prvý majstrovský titul. Teraz ho čakajú prvé jazdy v aktuálnej mašinérii.

"S veľkou radosťou oznamujeme, že testovací deň Alfy Romeo Racing určený pre nováčika s nami absolvujú Mick Schumacher a Callum Ilott," skonštatoval šéf tohto tímu Frédéric Vasseur. "Objavovanie a výchova mladých talentov je v DNA nášho tímu."

"Mick a Callum sú perfektným príkladom odhodlaných a zručných pretekárov, ktorí si zaslúžia šancu na spravenie ďalších krokov v ich kariére. Spolupráca s dvojicou takýchto sľubných jazdcov je pre tím skvelá správa. Tešíme sa na spoluprácu," dodal Vasseur.

Dodajme, že jednotlivé tímy musia dva zo štyroch sezónnych testovacích dní venovať nováčikom. Alfa dá v Bahrajne šancu Schumacherovi a v Barcelone Ilottovi, takže podmienku si takto splní. Ferrari nasadí v Bahrajne takisto Schumachera, ale jedného mladíka bude musieť poslať na trať aj v Barcelone.

"Sme pevne presvedčení o hodnote Jazdeckej akadémie Ferrari," uviedol šéf Ferrari Mattia Binotto. "Považujeme ju za tréningový program najvyššej úrovne určený pre talentovaných jazdcov a rozhodnutie dať Charlesovi Leclercovi pretekárske miesto to len potvrdzuje. Preto sme veľmi radi, že príležitosť zajazdiť si s autom F1 vieme dať i Mickovi a Callumovi."

"Mick, ktorý do FDA pribudol v januári, a Callum, ktorý je s nami od roku 2017, sú rozhodne jazdci na vzostupe. Som presvedčený o tom, že jazdy so SF90 v oficiálnych testoch ako v Bahrajne a v Barcelone môžu byť v tejto fáze ich kariér veľmi nápomocné," poznamenal Binotto.

Mick Schumacher povedal, že je "viac ako nadšený" a Ferrari za túto príležitosť poďakoval. "Určite to bude skvelá skúsenosť. V tejto chvíli však myšlienky na testy dávam bokom, pretože sa veľmi teším na moje prvé preteky v F2. Rád by som sa stopercentne koncentroval len na blížiaci sa víkend," zdôraznil Schumi mladší.

Najnovšie z kategórie: Mick Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk