F1.sk F1.sk

Ecclestone vraj so Strollom, Wolffom a di Montezemolom rokoval o pirátskej sérii
zdroj: TASR/AP

Ecclestone vraj so Strollom, Wolffom a di Montezemolom rokoval o pirátskej sérii

Šéf Mercedesu Toto Wolff pred časom povedal, že Bernie Ecclestone po svojom odchode z Formuly 1 do tohto prostredia často "hádže granáty". Ako veľký biznismen určite vie, čo robí, ale "efjednotke" robí škodu.

Ďalší z takýchto granátov pristál aj v priebehu posledných dní, keď vysvitlo, že vo svojom dome v Gstaade počas zimy rokoval s Totom Wolffom, Lawrencom Strollom a bývalým prezidentom Ferrari Lucom di Montezemolom. Vraj riešili možnosť založenia pirátskej série.

"Ale nemyslím si, že sa tak niekedy stane," povedal Ecclestone pre RaceFans. "Neviem si predstaviť, že by sa na tom všetci dohodli. Potrebovali by na to aj súhlas všetkých promotérov a každého."

"Problém týchto vecí je v tom, že keď ľudia sedia okolo stola, tak rozprávajú, rozprávajú a rozprávajú. Avšak keď príde na činy, tak už veľký zoznam týchto ľudí nerobí nič," skonštatoval Angličan, ktorý Formulu 1 dlhé roky viedol a práve on ju vybudoval.

Úvahy o založení pirátskej série odmietol aj hovorca Racing Pointu, teda tímu, ktorý vlastní práve Stroll. "V Gstaade sa na večeri stretli starí kamaráti," uviedol. "Úvahy o pirátskej sérii sú nezmysel."

O tejto záležitosti už informoval aj Auto Motor und Sport, stalo sa tak ešte v priebehu minulého týždňa. Zdroj pridal aj pár slov Tota Wolffa: "Do Gstaadu ma pozval Lawrence Stroll, Bernie tam má chatu. Tak prišlo k tomu, že sme sa tam všetci stretli. To o pirátskej sérii je nezmysel, Liberty budeme pri ich snahách plne podporovať."

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk