F1.sk F1.sk

Vandoorne sa už o progres McLarenu nezaujíma
zdroj: McLaren

Vandoorne sa už o progres McLarenu nezaujíma

Stoffel Vandoorne pôsobil v predchádzajúcich dvoch rokoch v McLarene, ale s jeho výkonmi nevládla spokojnosť. Nenapredoval, ale naopak upadal a v druhom roku podľahol Fernandovi Alonsovi vo všetkých dvadsiatich kvalifikáciách!

Niet sa čo čudovať, že tím ho prepustil a poobzeral sa po náhrade. Belgičan sa dal následne dokopy s Mercedesom a odišiel do Formuly E, kde zatiaľ takisto nežiari a podáva len priemerné, resp. podpriemerné výkony.

"Nie," odpovedal na otázku denníka AS, či sledoval výkony McLarenu v Melbourne. "Teraz pracujem pre Mercedes a viem, že z nášho pohľadu to prebehlo veľmi dobre."

Sám je vraj vo Formule E spokojný: "Toto je miesto, kde chcem byť a kde chcem zažiť silnú budúcnosť. Z HWA (jeho terajší tím, pozn. red.) bude v budúcom roku Mercedes a chcem byť toho súčasťou. Mojim cieľom je byť tu šampiónom."

Ak sa na situáciu pozrieme všeobecne, u "elektrikárov" je vraj možno ešte vyššia jazdecká úroveň ako v F1. "Podľa mňa by sme nedokázali pomenovať ani jedného jazdca, ktorý by si tu nezaslúžil byť..."

"Vo Formule 1 sú pochopiteľne veľmi, veľmi dobrí jazdci, ale sú tam aj takí, povedzme, menej dobrí," dodal Stoffel Vandoorne.

Najnovšie z kategórie: Stoffel Vandoorne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk