F1.sk F1.sk

Renault plánuje pred VC Francúzska pätnásť pouličných šou
zdroj: Renault Sport

Renault plánuje pred VC Francúzska pätnásť pouličných šou

Predstavitelia tímu Renault F1 potvrdili, že pred svojou domácou veľkou cenou na okruhu Paula Ricarda plánujú realizovať celkovo pätnásť pouličných predstavení v jednotlivých francúzskych mestách.

Celý program sa rozbehne 6. a 7. apríla v Disneylande a skončí sa v Saint Raphael 12. mája. V autách sa objavia Daniel Ricciardo, Nico Hülkenberg, Sergej Sirotkin, Jack Aitken a súčasne aj niektorí piloti z akadémie Renaultu. Okrem monopostu E20 uvidíme v akcii aj GT R.S.01 a niektoré ďalšie autá z dielne spomínaného výrobcu. 

Po predstavení v Disneylande budú nasledovať Marck (20. apríl), Pierre-Benite (26. apríl), Gap (27. apríl), Valence (28. apríl), Nice (1. máj), Auron (2. máj), Chateaurenard (3. máj), Salon-de-Provence (4. máj), Toulon (5. máj), Aix-en-Provence (8. máj), zatiaľ nepotvrdené dejisko (9. máj), Sisteron (10. máj), La Londe-les-Maures (11. máj) a Saint Raphael (12. máj).

Veľká cena Francúzska sa uskutoční počas víkendu medzi 21. a 23. júnom.

"Sme veľmi radi, že sme sa opäť mohli spojiť s Veľkou cenou Francúzska a vzrušenie z Formuly 1 prinesieme francúzskemu publiku aj druhý rok po sebe," povedal šéf Renaultu Cyril Abiteboul. "V minulom roku dosiahla naša 'roadshow' neslýchaný úspech, pričom každé demo sledovali tisícky ľudí. V tomto roku budeme mať ešte väčší program a náš šport bude môcť ochutnať ešte väčšie množstvo ľudí."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk