F1.sk F1.sk

Mick Schumacher bude na budúci týždeň debutovať s aktuálnym monopostom F1
zdroj: Race of Champions

Mick Schumacher bude na budúci týždeň debutovať s aktuálnym monopostom F1

Už dlhšie sa šuškalo o tom, že Mick Schumacher sa ako člen Jazdeckej akadémie Ferrari (FDA) čoskoro dočká premiéry v aktuálnom monoposte Formuly 1. Nuž a počas budúcotýždňových testov v Bahrajne (utorok a streda 2. a 3. apríl) sa tak skutočne stane.

Oficiálne potvrdenie síce ešte neprišlo, ale Auto Bild Motorsport sa to dozvedel zo zákulisných zdrojov. Mick teda cez víkend absolvuje pretekársku premiéru v F2 a následne zasadne aj do F1 - podľa spomínaného zdroja do monopostu Alfy Romeo. Čakajú ho veľké dni.

Stajne Formuly 1 sú nútené k tomu, aby dva zo štyroch testovacích dní prenechali nováčikovi; za toho je považovaný pretekár, ktorý odjazdil maximálne dve veľké ceny. Nuž a takéto testy budú ešte jedny; uskutočnia sa po Veľkej cene Španielska.

Syn sedemnásobného majstra sveta Michaela Schumachera už mal tú česť zajazdiť si s Benettonom B194, s ktorým získal jeho otec svoj prvý titul. Stalo sa tak počas Veľkej ceny Belgicka v Spa-Francorchamps. 

"Tipy, ako má jazdiť, mu rozhodne nemusím dávať," reagoval Sebastian Vettel pre SPORT BILD. "Ale existujú aj iné veci, ktoré mu vzhľadom na väčšie skúsenosti viem posunúť. Najlepšie však bude to, ak si skúsenosti nazbiera sám. Očakávania, ktoré sú s ním spojené, sú extrémne veľké..."

Doplnené o 13.15

Talianska verzia Motorsport.com píše, že Mick Schumacher nebude testovať len Alfu. V utorok vraj osedlá Ferrari SF90 a až v stredu Alfu Romeo!

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk