F1.sk F1.sk

Wolff: Sila Hondy je enormná, Sebastiana úplne zhltla
zdroj: TASR/AP

Wolff: Sila Hondy je enormná, Sebastiana úplne zhltla

Honda spravila cez zimu veľký pokrok, Max Verstappen sa dokonca po dlhom čase mohol vyhnúť kritizovaniu pohonnej jednotky v útrobách jeho Red Bullu a namiesto toho si ju začal pochvaľovať. Zlepšenie si všimol aj Toto Wolff, ktorý na základe súboja Sebastiana Vettela a Maxa Verstappena súdi, že Honda má "enormný" výkon.

"Videli sme, ako v tretej zákrute zhltli Sebastiana," poukazuje na Verstappenovu rýchlosť a na rýchlosť Ferrari Toto Wolff. "Ich výkon bol enormný. Som rád, že môžeme vidieť ich silný návrat. Je to dobrá skupina ľudí, sú tam naozaj slušní chlapi."

Red Bullu tak celkom nevyšla kvalifikácia, no keby sa aspoň jeden býk dokázal kvalifikovať pred Ferrari, v Austrálii si to mohli zas raz odniesť ruka a stôl Tota Wolffa. "Kombinácia (Hondy, pozn. red.) s Red Bullom sa určite stáva hrozbou. Ich výkonnostný level je taký vysoký, že ich určite musíte zarátať aj do majstrovských kalkulácií."

Hoci povstanie Red Bullu je posilnením konkurencie Mercedesu, jeho šéfa teší, že po rokoch útrap získal japonský výrobca aj prvý pódiový úspech. "Je to ich prvé pódium od návratu. Zaslúžili si ho. Prešli si naozaj ťažkým obdobím, nuž vidieť Hondu na pódiu a sledovať takých spokojných chlapcov je skvelé."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk