F1.sk F1.sk

Magnussen sa zmieruje s tým, že Red Bull nedostihne: Už sú o kus pred nami
zdroj: TASR/AP

Magnussen sa zmieruje s tým, že Red Bull nedostihne: Už sú o kus pred nami

Hoci sa z táboru Haasu ešte pred začiatkom sezóny ozývali mimoriadne odvážne tvrdenia, po prvých pretekoch ročníka už aj hlavný partner amerického tímu Rich Energy zistil, že zdolať Red Bull na trati nie je také ľahké, ako o tom napísať na Twitteri. Kevin Magnussen bol pri hodnoteniach výkonnosti vždy o čosi opatrnejší a aj dnes uznáva, že Red Bull má pohodlný náskok.

"Dotiahnuť sa na Red Bull bude veľmi ťažké, keďže sú stále o relatívne veľký kus pred nami," hodnotil Kevin Magnussen. "A počas sezóny obyčajne vyvíjajú celkom rýchlo, a to aj v porovnaní s ostatnými top tímami Mercedesom a Ferrari."

Stáli členovia Haasu však môžu byť spokojní. Magnussen získal v Albert Parku šieste miesto a ako posledný nedostal od Valtteriho Bottasa celé kolo. Ak budú takto pokračovať, štvrté miesto v konštruktéroch môže byť ich.

"Myslím si, že to opäť bude tesné. Ako aj minulý rok. Ťažko povedať, ako bude tento súboj vyzerať po zvyšok roka, ale minimálne v Austrálii bol veľmi vyrovnaný. Veľmi sa podobal tomu minuloročnému, možnože ešte tesnejší," pokračoval Dán.

Viaceré tímy si chcú na prvé hodnotenia výkonnosti počkať až do Číny, no lepší obraz získame už v Bahrajne, ktorý nie je až taký špecifický ako okruh v Melbourne. V Haase sa však neboja, že by auto zrazu spomalilo.

"Nevidím žiaden dôvod na to, aby auto v Bahrajne nefungovalo," vyhlásil Magnussen. "Som veľmi hrdý na to, čo sme v Austrálii dosiahli. Z auta som mal celý víkend dobrý pocit. Nemuseli sme robiť žiadne vážne zmeny v nastaveniach ani nič také. Víkend ubehol celkom dobre a každý deň sa nám darilo."

"Samozrejme, že nie sme spokojní s tým, že sa nám nepodarilo dostať na body obe autá, no v každom prípade sme na to potenciál mali. Romain bol v kvalifikácii veľmi, veľmi rýchly a aj v pretekoch bolo zrejmé, že má rýchlosť. Získali by sme šieste a siedme miesto," myslí si 26-ročný Roskildčan. "Ten potenciál nás veľmi teší, no musíme svoju prácu dotiahnuť do konca a dostať obe autá na body. Ak chceme aj po zvyšok roka bojovať o najlepšiu pozíciu zo zvyšku, musíme robiť menej chýb."

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk