F1.sk F1.sk

De Ferran na adresu Norrisa: Pilotoval ako skúsený veterán
zdroj: TASR/AP

De Ferran na adresu Norrisa: Pilotoval ako skúsený veterán

Športový šéf McLarenu Gil de Ferran zložil poklonu nováčikovi v službách stajne Landovi Norrisovi. Napriek tomu, že vo svojej premiérovej veľkej cene nebodoval a sám si sypal popol na hlavu, svojich šéfov dokonalo ohromil.

Začalo to skvelou kvalifikáciou, v ktorej sa mladučký Angličan umiestnil na ôsmom mieste. V pretekoch sa však ukázalo, že úspech slávila najmä opačná stratégia. Jazdci, ktorí zostali pred bránami tretej časti kvalifikácie zostali na trati dlhšie. To sa napokon ukázalo ako kľúčové. Lance Stroll a Nico Hülkenberg skvelo odštartovali a do boxov odchádzali v neskoršej fáze, kým Lando Norris či Sergio Pérez sa po skoršej zastávke zasekli v premávke.

„Celý víkend odvádzal fantastickú prácu,“ povedal de Ferran pre Motorpsort.com. „Všetko mal pod kontrolou a bol disciplinovaný. V pretekoch sme mali skrátka smolu vo vláčiku za Giovinazzim.“

„Môžem povedať, že v mnohých smeroch pilotoval ako skúsený veterán. Počas pretekov musel ako útočiť, tak brániť sa.  Odstup a pneumatiky manažoval veľmi dobre. Myslím, že si počínal skvele.“

V McLarene nie sú situáciou za Giovinazzim z posledného víkendu nijak znepokojení. V budúcnosti by však ich auto malo byť schopné tejto situácií čeliť, keďže vzhľadom na medzery v strede poľa sa niečo podobné môže zopakovať prakticky každý víkend.

„Pozrite, je to prvá veľká cena,“ hovorí de Ferran na margo neschopnosti Norrisa a jeho auta predbehnúť konkurenčnú Alfu Romeo. „Jedna z najlepších Landových vlastností je analyzovať vlastnú výkonnosť. Všetko, čo robí v aute, jeho rozhodnutia a tak ďalej.“

„Sebakritika a otvorenosť je niečo, čo mu určite pomôže,“ mieni de Ferran. Rodák z Paríža tiež tvrdí, že napriek mladému veku devätnástich rokov je Norris na Formulu 1 dokonalo zrelý a pripravený. Aj keď konečný výsledok nebol z hľadiska podaného výkonu spravodlivý.

„Celkom určite držal krok. Ukázal dobrú výkonnosť a škoda, že nepriviezol nejaké body. Ak by sa preteky uberali iným smerom, bolo to určité možné,“ povedal de Ferran.

Najnovšie z kategórie: Gil de Ferran

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk